Svet

Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť obhajuje Putinov „vyčkávací“ postoj, keď sa veľvyslanec vráti

Poradca prezidenta Joe Bidena pre národnú bezpečnosť potlačil kritiku nedeľňajšieho stretnutia s prezidentom Vladimirom Putinom a zdôraznil, že Biden dosiahol v rokovaniach so svojím ruským protivníkom významný pokrok.

Republikáni odsúdili ich ženevský summit za to, že Putin získal víťazstvo v oblasti public relations, a varovali, že bývalý úradník spravodajskej služby by sa mohol odvážiť v čínskom Si Ťin-pching.

Ale na znak zmrazenia veľvyslanectva sa ukázalo, že ruský veľvyslanec vo Washingtone sa vracia, aby prijal svoj post po tom, čo bol v apríli odvolaný do Moskvy.

Jack Sullivan, Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť, uviedol, že prezident dostal nahliadnutie do Putinových poznámok počas ich samitu.

„Povedal by som, že prezident Biden požiadal prezidenta Putina, aby urobil niekoľko dôležitých vyhlásení o tom, ako vníma vzťahy medzi USA a Ruskom, ako aj o konkrétnych otázkach týkajúcich sa strategickej stability, kybernetiky a ďalších oblastí,“ uviedol pre ABC. „Kotva George Stephanopoulos.

Republikáni kritizovali stratégiu Bieleho domu a uviedli, že prezident Biden na samite v Ženeve udelil prezidentovi Putinovi víťazstvo v oblasti PR. Poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan sa však zameriava na zistenie, či ruský prezident počas summitu splní svoje slovo.

Sullivan uviedol: „Prezident Biden však chce mať od začiatku miesto, aby mohol priamo, osobne a čestne rokovať s prezidentom Putinom, a potom rozhodnúť, aké kroky Rusko prijme.  Nasledujúce mesiace sa budú kryť s diskusiami v Ženeve.  „

Sullivan uviedol: „Prezident Biden však chce mať od začiatku miesto, aby mohol priamo, osobne a čestne rokovať s prezidentom Putinom, a potom rozhodnúť, aké kroky Rusko prijme. Nasledujúce mesiace sa budú kryť s diskusiami v Ženeve. „

„Prezident Biden má ale od začiatku jasno v tom, že môže získať kreslo, že môže priamo, osobne a čestne rokovať s prezidentom Putinom a potom rozhodnúť, aké kroky Rusko prijme v nasledujúcich mesiacoch? , Porovnajte diskusie v Ženeve.

“Toto je miesto, kam obrátime našu pozornosť.”

Biden prišiel na stretnutie s dlhým zoznamom sťažností na Bidena.

READ  Kuba požaduje ukončenie amerického embarga

Očakávalo sa, že sa bude diskutovať o ruskej anexii Krymského polostrova, o zasahovaní do volieb v USA, o azyle pre kybernetických zločincov, otrave opozičných politikov a o úsilí verejnosti destabilizovať regionálnych rivalov.

Ale keď sa Biden s reportérom nestrácal, odhalila sa ťažká diplomatická rovnováha a opýtal sa, ako môžu dôverovať Putinovi, že zmení jeho správanie po samite.

„Neverím, že zmení svoje správanie,“ odvetil.

„Čo do riti, čo vždy robíš? Kedy som povedal, že som optimista? „

Ruský veľvyslanec Anatolij Antonov v nedeľu nastúpil na let spoločnosti Aeroflot do New Yorku.  V apríli sa stiahol, potom čo Biden v televíznom rozhovore uviedol, že je presvedčený, že Putin je vrah.

Ruský veľvyslanec Anatolij Antonov v nedeľu nastúpil na let spoločnosti Aeroflot do New Yorku. V apríli sa stiahol, potom čo Biden v televíznom rozhovore uviedol, že je presvedčený, že Putin je vrah.

Republikáni, ako napríklad vodca menšiny House Kevin McCarthy, videli v Bidenovom prístupe slabosť, keď povedali, že „dal Vladimírovi Putinovi priepustku“.

Republikáni, ako napríklad vodca menšiny House Kevin McCarthy, videli v Bidenovom prístupe slabosť, keď povedali, že „dal Vladimírovi Putinovi priepustku“.

Neskôr sa ospravedlnil, ale odhaľovalo to sklamanie Bieleho domu, že kritici nevideli kľúčový bod jeho stratégie: slávny Ronald Reagan zmenil vzorec „veriť, ale skontrolovať“ a potom skontrolovať dôveru.

Republikáni videli víťazstvo Putina.

Vodca väčšiny domu Kevin McCarthy uviedol, že Biden „dal Putinovi priepustku“.

„Prezident Biden by mal pomocou včerajšieho summitu ukázať, že USA sú zodpovedné za dlhý zoznam ruských porušení,“ uviedol.

Napísal tiež Alexander Windman, riaditeľ európskych a ruských záležitostí v Rade národnej bezpečnosti od roku 2018 do roku 2020 New York Times Rusko požaduje „víťazstvo v oblasti vzťahov s verejnosťou“, zatiaľ čo USA nepreukázali nič v ceste „pozitívnemu zlepšeniu národnej bezpečnosti“.

Bývalý úradník bezpečnostnej spravodajskej agentúry uviedol, že by bol „šťastný“ z toho, ako sa Čína zmenila.

Rebecca Kofler, autorka Putinovej príručky: „Ruský tajný plán poraziť USA“, Fox News„Bolo by chybou Bidenovej administratívy, že by na samostatnej tlačovej konferencii bolo možné obťažovať a podceňovať Putina.

READ  Boli zabavené desiatky webových stránok súvisiacich s Iránom, namiesto amerických orgánov činných v trestnom konaní Tulsien

„Aby im dali túto schopnosť, prichádza Čína.“

Niektoré z prvých definitívnych výsledkov samitu boli zverejnené v nedeľu.

Agentúra Associated Press uvádza, že ruský veľvyslanec Anatolij Antonov nastúpil na let spoločnosti Aeroflot do New Yorku a mal sa odletieť do Washingtonu, aby sa obnovil svoju úlohu.

Hovorí sa o ňom, že prežil niekdajší pokus o zbavenie moci, ktorý nasledoval po zásahu pána Jianga.

V rovnakom čase odišiel aj americký veľvyslanec John Sullivan.

Obe strany sa dohodli, že veľvyslanci by sa mali počas summitu vrátiť, zatiaľ však nebol stanovený dátum, kedy by sa Sullivan vrátil do Moskvy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close