Hlavné správy

Biele ponožky ctia zdravotnú sestru z Bloomingdale na dôchodku, ktorá odišla na Slovensko slúžiť ukrajinským utečencom

John Morris z Bloomingdale sa zamiloval do chicagských bielych ponožiek, keď bola v siedmej triede. So sestrou dvojčaťom Jane, obe v siedmom a ôsmom ročníku, vyhrali voľné vstupenky na zápasy s perfektnou účasťou a priamymi áčkami.

Odvtedy je zanieteným fanúšikom a od jeho založenia v roku 2009 je certifikovaným členom dobrovoľníckeho zboru White Sox.

Počas piatkového večerného zápasu proti Los Angeles jej biele štulpne otočili stôl. Po tom, čo Morris po prvý raz slúžil ostatným, vrátane utečencov utekajúcich z Ukrajiny, oslávili Morrisa slávnostným športovým uznaním.

„Je inšpiráciou,“ povedal hovorca White Sox Colin McCauley.

Advokát Lutheran General Hospital ocenil Morrisovú 30 rokmi na jej pohotovosti a traumatologickom oddelení a za posledných päť rokov v nemocnici Ascension Alexian Brothers Hospital organizácia ocenila Morrisovú za jej dlhú kariéru ošetrovateľky.

Morris, ktorý minulý rok odišiel do dôchodku, aby pracoval na očkovacích klinikách v okrese Topeka a pomáhal pri skríningu pacientov na ER a JIS v Ascension Alexian Brothers.

Ale jeho nedávna dobrovoľnícka cesta na Slovensko, aby pomohla ukrajinským utečencom cez hranice, bola ešte pútavejšia.

„Preto som odišiel do dôchodku, aby som mohol robiť takéto veci,“ povedal Morris o svojom náhlom výlete. „Keď som videl, že sa toho toľko robí, prečo to neurobiť? Ísť tam mi pomohlo viac ako im.“


        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        

Morris odišiel na Slovensko 28. marca s týždňovým predstihom. Prihlásil sa ako dobrovoľník do nadácie Lutheran Church Foundation so sídlom v Northbrooku. Morris a ďalší dobrovoľník strávili dva týždne v Ukrajinskom misijnom stredisku na Slovensku a podnikli dve cesty k hraniciam.

READ  Futbalová pomoc ukrajinským utečencom

„Túžba Joan postarať sa o postihnuté deti, vysídlené ženy a deti z Ukrajiny – bez najmenšieho zaváhania, jej priniesla láskavosť a pokoj, lásku a uzdravenie v ťažkých situáciách,“ hovorí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tim Hedsner. Charity luteránskej cirkvi.

Podľa Morrisa nejde o medicínsku, ale o humanitárnu misiu. Spolu s ďalšími dobrovoľníkmi varil a upratoval – pripravoval kostol na Veľkú noc – pomáhal rodinám získať zdroje na dosiahnutie ďalšieho cieľa.

Pri každej ceste k hraniciam pracoval v dvoch dvojhodinových zmenách, aby utečencom doručil jedlo a cestovné balíčky.

„Bolo pre nich veľmi ťažké nielen opustiť svoje schátrané domovy a rodinu, ale aj prísť do krajiny, kde nepoznali jazyk,“ povedal Morris.

Morris poukázal na svoju 12-ročnú lekársku cestu do Guatemaly ako inšpiráciu pre svoju medzinárodnú službu u generálneho advokáta Luthera. Keď videla, akú veľkú podporu utečencom poskytli a akí boli vďační, považovala to za odmeňujúce.

„Stratili tak veľa,“ povedal Morris o ľuďoch, ktorých stretol, „ale boli veľmi vďační. Bolo to veľmi pôsobivé.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close