Bije Anthujar na Surland Open

Lutenschait / Starburg, 17. augusta 2021

Zápasy významných žrebov na otváracom ceremoniáli Platzman-Sovereign Open V utorok bolo prvé kolo preplnené všetkými 32 hráčmi. Základňa Mirza Zníženie svetového čísla 74 spôsobilo chaos dňa Pablo Antujar Španielsko, osivo 44 820 Prvé nasadenie súťaže ATP Challenger Tour Clay Court v nemeckom Lutensheide.

Tridsaťročný rodák z Bosny a Hercegoviny ťažil z ôsmich dvojchyb a osemkrát za dve hodiny a 32 minút zlomil podanie Antujara, aby vyhral 5-7, 7-5, 6-0.

Po zisku titulu ATP Tour na turnaji Sofia Open v roku 2018 sa v tom istom roku dostal na 268. miesto v rebríčku Basic, kde sa umiestnil v priemyselnom rebríčku svetového čísla 74. Tristan lamasine. Francúz dal gól Evgeny Karlovsky Rusko 6-3, 6-3 po 77 minútach.

Č. 3 Seed Pero Roberto Carpalus Nastavte stretnutie druhého kola s Nicholas Jari 6-4, 7-6 (3) z Čile zdolali Argentínu Nicholas Kicker. Španielska svetová jednotka 97 využila štyri z 15 šancí na víťazstvo po dvoch hodinách a 30 minútach. Bývalá svetová jednotka č. 38 sa zmobilizovala zo sady na boj s Jorrym Lucas Klein 1-6, 7-6 (5), 7-6 (6) zo Slovenska. Stretnutie trvalo dve hodiny a 37 minút.

V dolnej polovici žrebovania sa zhodujú nasadené dvojky č Pedro Martinez Zo Španielska a štvrtý obľúbený Daniel Altmeier Nemecko nemohlo pre zlé počasie skončiť. Martinez ťahal 2-6, 6-4, 3-4 Camilo Ugo Carabelli Z Argentíny. Víťaz sa stretne s francúzskou kvalifikáciou Matteo MartinoKto uľahčil vstup na miestnu divokú kartu Marvin Moller 6-0, 6-2.

Altmeier viedol v kvalifikácii Argentínu 6-2, 4-1 Genaro Alberto Olivieri A môže si vziať ďalšie Julian Cognina Z Belgicka, ktoré zvrhlo Nemecko Micha Sverrev 6-3, 6-1.