Hlavné správy

Bilbao a Dublin prichádzajú o práva na hosťovanie na Euro 2020, keď sa konkurencia presunula do Sevilly, Petrohradu a Londýna

Španielske a írske mestá odstránili svoje zariadenia, pretože nemôže zaručiť, že fanúšikov bude do týchto hier povolený

UEFA potvrdila, že Bilbao a Dublin boli zbavené práva organizovať zápasy na Euro 2020.

Hry v španielskych a írskych mestách môžu obsahovať obmedzenia týkajúce sa kontroly korónových vírusov v ich priestoroch, čo divákom bráni v účasti na reorganizovaných turnajoch počas leta.

Výsledkom bolo, že hry boli presunuté z Bilbaa do Sevilly, pričom sa zdieľalo vybavenie, ktoré sa malo hrať v Petrohrade a Londýne v Dubline.

Čo bolo rozhodnuté?

UEFA túto správu potvrdila v piatok po stretnutí svojej správnej rady, ktorá súhlasila s tým, že Mníchovu – ktorému hrozilo riziko prehry – bude umožnené zostať hostiteľským mestom, pretože nemecké úrady zaručili minimálne 14 500. Bude sa môcť zúčastniť.

Vo vyhlásení sa uvádza: „Všetky štyri pôvodne naplánované zápasy v Bilbau sa presunú na sevillské Estadio la Cartouza.

„Po rozhodnutí miestnych úradov sa ukázalo, že počet fanúšikov navštevujúcich zápasy, ktoré sa tam majú hrať, je veľmi nízky. [Bilbao].

„Preto s pomocou Španielskeho kráľovského futbalového zväzu (RFEF) navrhla UEFA presunúť turnaj na iné miesto v hostiteľskej krajine, čo umožní fanúšikom účasť na hrách po jednom roku.

„Tri zápasy skupiny E pôvodne naplánované na Dublin budú presunuté na štadión Petrohradu, ktorý už má za sebou tri zápasy skupiny B vo štvrťfinále.“

„Kolo 16 zápasov pôvodne naplánovaných na Dublin sa presunie do londýnskeho Wembley.“

Ktoré hry boli presunuté?

Skupina E, ktorá zahŕňa Španielsko, Poľsko, Švédsko a Slovensko, je jedinou skupinou, ktorej sa zmeny priamo týkajú.

Španielsko teraz bude hrať všetky tri svoje skupinové zápasy v Seville namiesto v Bilbau, v Rusku sa predstaví Poľsko proti Slovensku, Švédsko proti Slovensku a Švédsko proti Poľsku.

READ  Slovensko hlási šírenie vtáčej chrípky, Česká republika chová sliepky v uzavretých priestoroch

Posledných 16 zápasov naplánovaných v Dubline – s víťazom skupiny D proti finalistom v skupine F – sa odohralo vo Wembley. To znamená, že Anglicko, ktoré hrá svoje zápasy D-skupiny v Londýne, mohlo v prvom vyraďovacom zápase na domácej pôde zvíťaziť.

Čo bolo povedané?

Prezident UEFA Alexander Seferin uviedol: „Usilovne pracujeme s hostiteľskými zväzmi a miestnymi orgánmi na zaistení bezpečného a slávnostného prostredia na hrách a som rád, že môžem na všetkých oslavách národnej slávnosti privítať divákov na všetkých súťažiach. Tímový futbal na celom kontinente.

„UEFA by chcela vyjadriť svoje poďakovanie a poďakovanie mestám Bilbao a Dublin – ktoré sa považujú za dobré miesta na organizovanie budúcich podujatí UEFA – so záväzkom, profesionalitou a úsilím miestnych a regionálnych vlád Španielska a Republiky Republika Írsko a všetci miestni partneri v priebehu rokov.

„UEFA by chcela poďakovať Írskej futbalovej asociácii a jej oddaným zamestnancom za vynikajúcu spoluprácu a tvrdú prácu a teší sa na ďalšiu spoluprácu s ostatnými jedenástimi hostiteľskými zväzmi pri prezentácii turnaja Euro 2020.“

A čo fanúšikovia?

Všetky vstupenky na hry v Bilbau a Dubline boli zrušené a fanúšikom je vrátená plná suma.

Vstupenky na reštrukturalizované hry sa začnú predávať na webových stránkach UEFA a najskôr budú kontaktovaní dotknutí priaznivci futbalu, ktorí dostanú prednosť pri kúpe lístkov na novo hostené zápasy, uviedla Európska futbalová rada.

čítaj viac

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close