Zábava

Billie Jean King Cup finále tím Austrálie | Tenisové novinky

Glasgow: Austrália Naštartovalo ich to na výbornú Finále Pohára Billie Jean King Ajla Tomljanovic a Storm Sanders skórovali pri víťazstve 2:1 Slovensko V deň otvorenia súťaže.
Volá sa Svetový pohár žien tenisFinále Pohára Billie Jean Kingovej sa začalo v utorok v glasgowskej Emirates Arena, kde Austrália opäť bojuje o titul.
Austrálčanky po tom, čo sa vlani dostali do semifinále a v roku 2019 skončili ako vicemajsterky predchádzajúceho formátu turnaja Fed Cup, odložili Slovensko a ukázali, že budú v honbe za trofejou.
Zverenci Alicie Molikovej, ktorá nahradila zakázaného šampióna z roku 2021 Ruska, vyhrali oba dvojhry v baráži skupiny B.
Saundersová porazila Victoriu Kuzmovú 6:4, 6:3, zatiaľ čo Tomlajanovičová zdolala Annu Karolínu Schmidlovú 6:1, 6:2.
Vo štvorhre mŕtvej gumy si Slovenky Kuzmová a Teresa Mihalicová poradili so Saundersovou-Ellen Perezovou 2:6, 6:3, 10/6.
Podujatie s 12 tímami zahŕňa štyri skupiny po troch krajinách, pričom každý víťaz postúpi do semifinále.
Každá baráž v skupine pozostáva z dvoch dvojhier a jednej štvorhry.
Austrália môže postúpiť do semifinále, ak vo štvrtok zvíťazí nad Belgickom.
„Máme dobrého tímového ducha. V našej krajine milujeme šport, milujeme kamarátstvo, milujeme tímové akcie. Myslím si, že mnohým našim hráčom sa v tomto prostredí darí,“ povedal Domlanovič.
Tomljanovičovej dominantný prejav zodpovedal pôsobivému roku, v ktorom sa dostala do dvoch grandslamových štvrťfinále a dostala sa na 33. miesto v rebríčku WTA.
Austrálska jednička, ktorá teraz vyhrala 22 z 31 zápasov, povedala: „Ak by som to mal zhrnúť do jednej veci, tak tam, kde v živote mám hlavu. Som šťastný. Tenis je opäť zábava.“
BritániiV úvode ich skupiny C je nádej na rozruch Kazachstan Prehrali 2:1.
Británia sa kvalifikovala ako hostia, ale s bývalou šampiónkou US Open Emmou Radukanuovou bez zranení prehrala Kazachstan.
Katie Boulder prehrala 4:6, 6:3, 6:2 s Juliou Putincevovou, nasledovala prehra Harriet Dartovej 6:1, 6:4 s wimbledonskou šampiónkou Elinou Rybakinou.
Vo štvorhre porazili Britky Alicia Barnett a Olivia Nicholls Rybakina a Anna Danilina 7:5, 6:3.
Británia sa stále môže kvalifikovať štvrtkovým víťazstvom proti Španielsku, ale Kazachstan bude mŕtvy, ak vyhrá v stredu proti Španielsku.
Kazachovia tvrdili, že sú najhlasnejšími podporovateľmi dňa, ich skupina stúpencov oveľa hlasnejšia ako riedky britský dav.
„Oceňujem, že ma teraz niekto podporuje. Bolo by pekné vidieť trochu viac hlučného davu,“ povedal Boulder o slabej účasti.
READ  Severné Írsko ženy 0-5 Anglicko ženy: Georgia Stanwayová, Lauren Hempová skórovali dvakrát v kvalifikačnom kole MS | Futbalové správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close