Veda

Biochémia prvého hybridného embrya človeka-opice

V závislosti na vašom uhle pohľadu je vytvorenie plodu čiastočne ľudského a opičieho buď skvelou príležitosťou pre lekárskych odborníkov na výrobu orgánov a tkanív na transplantáciu človekom; Alebo východiskový bod hororu.

Tak či onak, tento predpoklad je teraz realitou.

Služby Nová štúdia Publikované vo vedeckom časopise „Cell“, Dr. zo Salkovho inštitútu pre biologické štúdie v Kalifornii. Tím vedcov pod vedením Juana Carlosa Izipisua Belmonte vytvoril prvé embryo, ktoré obsahovalo ľudské bunky aj primáty (okrem človeka) – v tomto prípade makak dlhochvostý. Tento typ zloženia je známy ako „chiméra“ alebo organizmus, ktorý obsahuje genetický materiál od dvoch alebo viacerých jedincov.

Tím Izpisua Belmonte injekčne podal 25 ľudským bunkám indukované pluripotentné kmeňové bunky (alebo bunky hiPS zvyčajne pochádzajúce z človeka a keď pochádzajú z človeka) do embryí opíc makaka dlhochvostého. Ľudské bunky boli schopné rásť v rámci 132 embryí a vedci boli schopní študovať výsledky až 19 dní. Veľa Zdroje Správa dobrá Toto je však prvé polovičné ľudské embryo napoly opice Strážca Tvrdí sa, že ten istý tím v roku 2019 skutočne vyvinul tím. Salónik osloví Izipisua Belmona, aby ho objasnil. Ak bude reagovať, príbeh aktualizuje.

Tento cvrlikavý experiment nebol skúškou morálnych limitov šialených vedcov: mal skutočný vedecký účel a hodnotu. V skutočnosti môžu vedci pri väčšom výskume a šťastí využiť poznatky z týchto experimentov na vývoj ľudských orgánov u iných zvierat.

„Tieto vedomosti nám umožnia vrátiť sa späť a pokúsiť sa znovu navrhnúť tieto cesty, ktoré sú úspešné pri umožňovaní správneho rastu ľudských buniek u týchto ďalších zvierat,“ uviedla Izipisua Belmonte pre NPR.

Dotyčný plod je Nie prvý zvonkohra Vytvorené vedcami: Napríklad Izipisua Belmonte a Salkov inštitút boli v roku 2017 mierne účinné pri produkcii ľudského ošípaného chírusu, v tom istom roku vytvorili vedci v Portugalsku gén vírusu chirara (v ich prípade myš s vírusom ľudského vírusu) ). Existujú aj chiméry, ktoré sa vyskytujú prirodzene, napríklad dvojčatá, ktoré absorbujú časť DNA svojich súrodencov. Americká speváčka Taylor Muhal hovorí, že veľká časť kože na jej trupe je tmavšia, pretože pochádza z genetického materiálu jej bratského dvojčaťa.

READ  447 nových prípadov COVID-19 oznámených predstaviteľmi zdravotníctva v New Hampshire, 2 ďalšie úmrtia

Potenciálny prínos vytvorenia chiméry človeka a opice je značný. Pre lekárov je často ťažké mať orgány, ktoré si vyžadujú transplantáciu pacientov, ktoré zúfalo potrebujú, a úspešné zabíjanie môže vedcom umožniť stavbu orgánov na základe darcov. Ako Povedané NPR, ktoré napísal Belmont„Toto je jeden z hlavných problémov medicíny – transplantácie orgánov. Dopyt po ňom je oveľa vyšší ako ponuka.“

V e-maile zaslanom Salonovi vedecký pracovník Výskumnej skupiny pre biomedicínsku etiku na Melbournskej univerzite, Detského výskumného ústavu Murdocha a melbournskej právnickej fakulty, Salonovi oznámil, že pri narodení živých tvorov existuje veľký záujem o chiméry. Boli ešte v ranom embryonálnom štádiu, ale ak sú vedci konečne schopní vyvinúť chimérické zvieratá na ošípané na transplantáciu orgánov, môžu byť veci morálne otázne.

„Väčšina ľudí si myslí, že ľudia majú oveľa vyšší morálny stav ako (napríklad) prasa,“ vysvetlil Coplin. „Avšak chimíra človeka a ošípaných by zahŕňala tieto kategórie; nie je to ani úplne prasa, ani úplne človek. Ako by sme teda mali zaobchádzať s týmto organizmom?“

Experiment s chimérickým embryom už skutočne vstúpil do niektorých etických šedých oblastí. Ako Coplin uviedol: „V mnohých jurisdikciách podlieha výskum ľudských embryí„ 14-dennému pravidlu “(ktoré obmedzuje výskum na prvých 14 dní vývoja plodu.) Hnojenie týchto chimérnych embryí sa niekoľko dní kultivovalo až potom. Malo by byť štúdium prerušené do 14 dní? Pravdepodobne nie, pretože iba malá časť ich buniek bola ľudských. Koľko ľudských buniek je však príliš veľa? Na akej úrovni umožňuje embryo človeku zaobchádzať ako s plodom? “

DR. Daniel Gary, profesor na Minnesotskej univerzite, ktorý sa intenzívne venuje vedeckým a etickým otázkam chimér, tieto problémy rozobral prostredníctvom e-mailu od Salona. Uviedol, že etické obavy týkajúce sa tejto techniky zahŕňajú obavy z príspevkov ľudských buniek, ako je mozog, do orgánov „mimo cieľ“, hoci uviedol, že on a jeho kolegovia nedávno preukázali, že k tomuto príspevku nedochádza. Rovnako sa obával možnosti, že by sa z ľudského embrya nechtiac vyvinulo väčšie zviera.

READ  Šanca NASA pripojiť sa k astronautom, aby odpovedali na otázky STEM

Gary ďalej uviedol, že pri výskume cvrlikání je všeobecne veľa etiky o ľuďoch, ktorí sa na tomto výskume podieľajú bunkami. V prípade experimentu s opičím a cvrlikajúcim embryom boli ľudia, ktorí prispeli recykláciou, vedomí a súhlasili s tým.

Gary uviedol, že existujú aj otázky, „či môžu byť niektoré orgány vhodné, ale iné nie – napríklad je v poriadku vyprodukovať pankreas alebo srdce, ale byť opičkou alebo prasaťom s ľudskou kožou alebo ľudskými vlasmi je niečo, čo sa nedá liečený pre. “Tiež poznamenal, že vždy existujú etické argumenty, ktoré sa vyskytujú vždy, keď dôjde k„ objavu meniacemu paradigmu “z„ snahy o vedecký pokrok “.

Gary zároveň uviedol, že existuje veľa silných morálnych argumentov v prospech komárov. Popísal, koľko terminálnych chronických chorôb, ktoré nemajú liečebnú terapiu a pre ktorých pacientov by mala úžitok z biotechnológie vytvorenej Výskumom kreviet. To môže znížiť náklady na zdravotnú starostlivosť, zvýšiť prísun transplantovaných orgánov a potenciálne znížiť alebo vylúčiť potrebu liekov, aby sa zabránilo nepriaznivej reakcii imunitného systému.

Coplin uviedol, že takéto štúdie o chimére môžu napredovať v lekárskej vede.

„Ako som pochopil, účelom tejto štúdie bolo pomôcť vylepšiť techniky výroby chimér medzi ľuďmi a zvieratami,“ vysvetlil Coplin. “Chimérne zvieratá sa dajú použiť na modelovanie chorôb alebo na generovanie transplantovateľných ľudských orgánov. Tieto pokroky môžu zachrániť životy – čo je dôležitý etický dôvod na ich sledovanie.”

Henry T. Greely, profesorka v Centre for Law and the Biosciences na Stanford University Písané o etických otázkach Pokiaľ ide o chiméru v bunke, Salon uviedol, že je „ťažké“ definovať, čo sa považuje za cvrlikání.

„Zakaždým, keď človek podstúpi transplantáciu orgánu, výsledkom je vnútrodruhová chiméra: organizmus zložený z buniek dvoch členov toho istého druhu,“ uviedla Greeley. “Ďalším príkladom je, že niektoré tehotné ženy natrvalo odoberajú bunky zo svojich embryí. Keď človek nájde srdcovú chlopňu ošípanej, stane sa z nej medzidruhový zvonkohru. Keď sa nájdu myšacie ľudské bunky, napríklad aby sa zistilo, ako sa dopúšťajú . Nachádzajú sa na vývojovej ceste (nech už sú „pluripotentní“ alebo nie), jedná sa o klietku. Ak chcete študovať, vložte ľudské mozgové tkanivo do mozgu potkana, čo by u iných nebolo etické, pretože by nakoniec museli zabite testovaného a študujte plátky jeho mozgu.

READ  V pondelok je teraz oprávnených 1,7 milióna Bay Bayer pre vakcíny COVID-19

Chcete mať v doručenej pošte viac príbehov o zdraví a vede? Prihláste sa na odber týždenného vestníka Salonu Vulgárny vedec.


Vďaka čomu je nový chimér ľudský opičí-ľudský jedinečný, vysvetlil Greeley, je to, že boli vytvorené injekciou ľudských buniek do embryí v štádiu ich blastocysty alebo tesne predtým, ako sa embryá mimo tela bežne implantované do maternice môžu vyvinúť bez nich.

„To znamená, že ľudské bunky a opičie bunky sú tak skoro vo vývoji, že ľudské bunky môžu skončiť v akomkoľvek telesnom tkanive,“ uviedla Greeley. Tento typ komína nie je ťažké vyrobiť v rámci jedného druhu, ale je ťažké odvrátiť viac ako dva druhy. Konečným cieľom vedcov je prirodzene vyvinúť technológiu, ktorá im umožní vyrobiť veľké množstvo ľudských orgánov na transplantáciu.

„Snažil sa prinútiť opice, aby zistili, či by ľudské bunky u tohto blízkeho druhu lepšie fungovali (odpoveď: áno) a či by im to mohlo pomôcť naučiť sa, ako dosiahnuť, aby sa ľudským bunkám darilo v embryách ošípaných alebo oviec (odpoveď: povedzte to príliš skoro) , “Informovala Greely.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close