Technológie

Bitcoín znovu zaútočí na 12 000 dolárov. 5 dôvodov, prečo sú kryptomeny dobrou, ale riskantnou investíciou

Kryptomeny sú v súčasnosti obrovským trendom, ktorý pravdepodobne len tak nezmizne. Nie je prekvapením, že bitcoin priniesol na Slovensko vlnu kryptomen, ktorá priniesla niekoľko zásadných inovácií, ako je decentralizácia alebo obmedzené množstvo meny.

Je to rastúci záujem ľudí, ktorý dramaticky zvyšuje hodnotu bitcoínu – to však nekončí. Bitcoiny nedávno prešli aj na polovicu, čo opäť zvýšilo jeho celkovú hodnotu, čím sa potvrdila stabilita kryptomeny na finančnom trhu.

Maximálny počet extrahovateľných bitcoínov je 21 miliónov – zatiaľ ich ľudia získali 18,5 milióna. Zásoby sa však čerpajú pomalšie vďaka pravidelnému zníženiu na polovicu – zníženie na polovicu znižuje odmenu za bitcoínové baníky.

Vďaka komplikovaným operáciám sú bitcoiny príťažlivé. Zatiaľ čo súčasné peniaze v obehu regulujú centrálne banky štátov a Európska únia, kryptomeny nie sú regulované.

Základné slová v slovníku kryptomeny, ako je kniha, blockchain alebo ICO, sa zvyčajne vysvetľujú v príliš komplikovaných článkoch. Kryptomeny teda nováčikov výslovne odpudzujú svojou zložitosťou, nemalo by sa to však vôbec stať.

zdroj: unsplash

Sú kryptomeny regulované?

Bitcoín bol vytvorený na základe bezplatných peňazí a nemal by podliehať žiadnej autorite alebo regulácii. Pravda je však taká, že regulácia je téma, ktorá sa na svete stáva čoraz bežnejšou.

Slovensko a Európska únia nemajú jednotné stanovisko k regulácii. Vo všeobecnosti však krajiny EÚ neodporúčajú používanie kryptomen a nepovažujú ich za skutočné peniaze alebo menu.

Na Slovensku však novela z roku 2018 presnejšie definovala pojem kryptomeny a spôsob ich riešenia v účtovníctve a zdaňovaní. Európska únia však stále viac hovorí o nariadeniach a Európska komisia v súčasnosti pripravuje podrobné právne predpisy.

Sú digitálne peniaze bezpečné?

Transakcie s bitcoínmi sa uskutočňujú pomocou elektronického platobného systému založeného na technológiách blockchain a teda kryptografické dôkazy. Inými slovami, kryptomeny sú neomylné, pretože každá transakcia je zapísaná do jedného gigantického „zoznamu“.

READ  Deathloop prináša späť sily z neslávne známeho masakru vo voľných formách

Na rozdiel od bánk nefungujú kryptomeny na jednom serveri a tento proces je takmer nemožné narušiť. Decentralizácia je jednou z výhod, ktoré bitcoin poskytuje z hľadiska bezpečnosti.

Je možné zarobiť peniaze na kryptomeny aj dnes?

„Cena bitcoínov v roku 2017 vzrástla o neuveriteľných 1900% a prekročila magický limit 20 000 dolárov. Zaznamenali sme obrovský nárast trhovej kapitalizácie. Po takmer dvoch rokoch trhových medveďov sme presvedčení, že sa práve zatvárajú obchody desaťročia opisuje vývoj odborníka na kryptomeny a zakladateľa obchodného portálu kryptotrejder.sk, ktorá tiež ponúka profesionálne kurzy kryptoménov a súkromnú skupinu pre kryptonadšencov,

Dávid Kokavec a jeho tím tiež pravidelne organizujú vzdelávacie semináre a sú považovaní za skúseného odborníka vo svojej komunite – sám investuje s kryptomenami, ale teraz sa zameriava hlavne na vzdelávanie začiatočníkov.

Podľa Kokavca sú virtuálne meny iba na začiatku cesty a ešte zďaleka nenaplnili potenciál a ciele, ktoré si stanovili. Súčasná doba kryptomen je porovnateľná so začiatkom internetu. Rovnako ako v prípade internetu v deväťdesiatych rokoch môžeme očakávať neustálu inováciu a rastúci zisk pre svojich držiteľov.

zdroj: unsplash

Budú v budúcnosti existovať kryptomeny?

V auguste 2019 Nový Zéland legalizoval platby za kryptomeny. Toto je prvá, ale pravdepodobne nie posledná lastovička. Japonský podnik GMO Internet Group ponúkol minulý rok časť platu svojich zamestnancov vo virtuálnej mene.

Stabilné menové inštitúcie sa už usilujú o vlastný kryptomén inšpirovaný bitcoínmi. „Dôkazom toho je vznik štátnych kryptomien, ako je CBDC (digitálna mena centrálnej banky),“ dodal špecialista David Kokavec.

Faktom je, že kryptomeny sú stále viac známe verejnosti a stále viac ľudí má digitálnu peňaženku. kým 6% Britov vlastní nejakú formu virtuálnej meny, Očakáva sa, že tento trend sa v budúcnosti zvýši a za pár rokov môžete získať časť výplaty alebo bonusov v tejto podobe.

zdroj: unsplash

READ  Novinky: Používanie kvantových technológií na zabezpečenie komunikácie, 27. septembra 2022

Oplatí sa investovať aj v čase koronárnej krízy?

Neexistuje nič bez rizika a pre kryptomeny je to desaťkrát. Hoci kryptomenty ponúkajú vysoký výnos, za cenu extrémnej volatility – inými slovami, sú veľmi nestabilné. Posledné roky ukázali, že hodnota bitcoínov môže vyskočiť o stovky eur denne.

Medzi najstabilnejšie investície s minimálnou volatilitou (a nízkou návratnosťou) patria napríklad zlato alebo finančné dlhopisy. Do týchto by sme mali investovať, ak hľadáme pomalú a stabilnú návratnosť. Možnosti kryptomen sú pre ľudí, ktorí sa neboja prísť o nejaké peniaze v prípade poklesu trhu.

nestálosť kryptocén sa prejavil aj v koronárnej kríze. Cena bitcoínov klesla, pretože veľkí investori uprednostňovali presun peňazí na stabilnejšie aktíva. Polovica na polovicu tiež prispela k stabilizácii a opätovnému výskytu bitcoínov. Pokles o niekoľko tisíc dolárov za týždeň však môže ohroziť niektorých investorov – najmä ak neexistuje záruka opätovného rastu.

Držiaky bitcoínov sú rozdelené do približne 2 skupín:
  • krátkodobí investoriktorí sa snažia využiť rýchle zmeny na trhu a zarábajú okrajové peniaze pomocou včasných nákupov a predajov
  • Hodlerktorí držia bitcoíny vo svojej e-peňaženke mnoho rokov, pretože optimisticky veria, že exploduje ako nikdy predtým

Najmenej riskujú zločinci – majú peniaze v kryptomenách, ktoré si môžu dovoliť stratiť. Keďže všetky náznaky naznačujú, že bitcoíny a iné kryptomeny budú čoraz dôležitejšie a trh sa bude množiť, ich investície sa môžu mnohokrát vrátiť. Toto je, samozrejme, hlavne pohľad na optimistov kryptoménu.

Mnoho začiatočníkov sa pýta, kde kúpiť svoju prvú kryptomenu. Existuje niekoľko variantov. Dávid Kokavec uviedol, čo je najjednoduchšie. „Ja osobne využívam služby slovenskej zmenárne kryptotop.eu, kde si môžete kúpiť svoje prvé bitcoiny rýchlo, pohodlne a najmä v slovenskom jazyku, pretože nie každá generácia hovorí plynule. „

„Nikdy neinvestujte viac, ako ste ochotní stratiť. Stratégia a jasný plán sú kľúčom k úspechu.“ uzatvára Dávid Kokavec, ktorý pre čitateľov Startitupu spolu s tímom kryptotrejder.sk pripravil príručku pre začiatočníkov. Môžete si ho stiahnuť na tomto mieste odkaz,

READ  Ubisoft predvádza „príbehovú hru“ Skull and Bones v novom devstreame

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close