Veda

Bláznivé teľa prinútili ošetriť 13 ľudí

Ministerstvo zdravotníctva a kontroly životného prostredia v Južnej Karolíne v piatok uviedlo, že trinásť ľudí v severnej časti štátu dostáva lekárske ošetrenie po tom, čo sa dostali do kontaktu s besným teľaťom. Mláďa sa nachádzalo na pozemku v blízkosti diaľnice 28 na juh v Clemsone s pozitívnym testom na besnotu, uviedol DHEC vo vyhlásení. Úradníci uviedli, že teľa bolo súčasťou stáda očkovaného proti besnote, ale bolo príliš malé na to, aby mohlo byť proti tejto chorobe zaočkované. Teľa bolo v utorok predložené laboratóriu DHEC na testovanie a v stredu sa potvrdilo, že má besnotu. Zákon v Južnej Karolíne vyžaduje, aby všetci psi, mačky a fretky boli očkovaní proti besnote a aby boli preočkovaní s frekvenciou poskytovania ochrany. z besnoty. Vakcína je schválená Ministerstvom poľnohospodárstva USA a licencovaná Ministerstvom poľnohospodárstva Spojených štátov amerických. Hospodárske zvieratá sú náchylné na besnotu a všetky zvieratá s očkovaním proti besnote schváleným USDA by mali byť zaočkované. Úradníci však uviedli, že dobytok a kone sú najčastejšie infikovanými druhmi dobytka. Očkovať by sa mali aj druhy, pre ktoré nie sú dostupné licencované vakcíny, ako sú kozy a ošípané, ktoré majú častý kontakt s ľuďmi alebo sa považujú za cenné. „Udržiavanie aktuálnych informácií o očkovaní vašich domácich miláčikov a hospodárskych zvierat proti besnote je zodpovednosťou, ktorá prichádza s vlastnením zvieraťa. Je to jeden z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako môžete chrániť seba, svoju rodinu, svojich domácich miláčikov.“ Je to investícia, ktorá stojí za to dať si pokoj mysle,“ povedal Terry McCallister, vedúci tímu programu DHEC v oblasti besnoty. Ak sa nájde s, zvážte, že vaše zviera mohlo byť vystavené besnote.“ Úradníci radia každému, koho rodina alebo domáce zviera prišlo do kontaktu s týmto teľaťom alebo akýmkoľvek iným zvieraťom. môže mať besnotu. Kancelária DHEC pre životné prostredie v Greenville počas bežných pracovných hodín (8:30 až 17:00, pondelok až piatok) alebo po pracovnej dobe a počas sviatkov 888-847-0902 (vyberte možnosť 2) Zavolajte nám na číslo 864-372 -3273.

READ  Neznáme mikróby, ktoré boli predtým objavené na Medzinárodnej vesmírnej stanici, by mohli pomôcť rastom rastlín

Ministerstvo zdravotníctva a kontroly životného prostredia v Južnej Karolíne v piatok uviedlo, že trinásť ľudí v severnej časti štátu dostáva lekárske ošetrenie po tom, čo sa dostali do kontaktu s besným teľaťom.

Teľa, ktoré sa nachádzalo na pozemku v blízkosti diaľnice 28 South v Clemsone, malo pozitívny test na besnotu, uviedol DHEC vo vyhlásení.

Úradníci uviedli, že teľa bolo súčasťou stáda očkovaného proti besnote, ale bolo príliš malé na to, aby mohlo byť proti tejto chorobe zaočkované.

Podľa zverejnenia bolo teľa v utorok poslané do laboratória DHEC na testovanie a v stredu sa potvrdilo, že má besnotu.

Zákon v Južnej Karolíne vyžaduje, aby všetci psi, mačky a fretky boli očkovaní proti besnote a aby boli očkovaní pravidelne, aby sa zabezpečila trvalá ochrana pred besnotou.

Vakcína je schválená Ministerstvom poľnohospodárstva USA a licencovaná Ministerstvom poľnohospodárstva Spojených štátov amerických.

Hospodárske zvieratá sú náchylné na besnotu a všetky zvieratá s očkovaním proti besnote schváleným USDA by mali byť zaočkované.

Úradníci však uviedli, že dobytok a kone sú najčastejšie infikovanými druhmi dobytka.

Očkovať by sa mali aj druhy, pre ktoré nie sú dostupné licencované vakcíny, ako sú kozy a ošípané, ktoré majú častý kontakt s ľuďmi alebo sa považujú za cenné.

„Udržiavanie aktuálnych informácií o očkovaní vašich domácich miláčikov a hospodárskych zvierat proti besnote je zodpovednosťou, ktorá prichádza s vlastnením zvieraťa. Je to jeden z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako môžete chrániť seba, svoju rodinu, svojich domácich miláčikov.“ Je to investícia, ktorá stojí za to dať si pokoj mysle,“ povedal Terry McCallister, vedúci tímu programu DHEC pre besnotu. Ak sa nájde, zvážte, že vaše zviera mohlo byť vystavené besnote.“

Úradníci radia každému, koho rodina alebo domáce zviera prišlo do kontaktu s týmto teľaťom alebo akýmkoľvek iným zvieraťom, ktoré môže mať besnotu, v rámci bežných pracovných hodín (od 8:30 do 17:00, pondelok až piatok). Zavolajte Greenville Office of Environmental Affairs na číslo 864. -372-3273. ) alebo mimo otváracích hodín a cez sviatky na čísle 888-847-0902 (vyberte možnosť 2).

READ  Kate Hudson sa odváži pre dobrú vec v čipkovanom bralette sete a žiarivo bielych topánkach

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close