Blesk vyhral 7: 4 proti Chicagu

CHICAGO – Alex Killorn mal gól v presilovej hre a trafil do prázdnej bránky. Tampa Bay Lightning zvíťazila v noci na utorok nad Chicagom Blackhawks 7: 4 a získala tak miesto pre play off štvrtú sezónu.

Brighton Point pridal dve asistencie, aby spečatil vedúci 21. gól svojho tímu. Eric Chernak, Yanny Gorde, Alex Barre-Let Lett a Blake Coleman skórovali pri obhajobe šampióna Stanley Cupu Tampy Bay, ktorý v tesnej strednej divízii držal krok s prvou Carolinou a druhou Floridou.

„Očakáva sa, že sa bude každý rok vytvárať play-off a chcete, aby sa z toho stalo norma,“ uviedol tréner Lightning John Cooper. „Iba sme si to jednoducho všimli. Ale vždy je dobré prekonať túto bariéru, takže som s chalanmi spokojný. “

Lightning strelil v druhej tretine tri priame góly, čo bol pomalý odstup od Chicaga. Tampa Bay skončila v sezóne nákazlivo stlačeného proti Blackhawks 7: 1.

Napriek tomu, že predčasne povolil dva mäkké góly, urobil Andrej Vasilevskij 36 zákrokov, aby si zaistil svoje 29. víťazstvo v lige. Point má v šiestich zápasoch štyri góly a šesť asistencií.

„Byť (v play off) je skvelé, ale vieme, že sa musíme pozrieť na zlepšenie našej hry,“ uviedol Point. „Týchto posledných pár hier to môžeme zostriť.“

Brandon Hegel, Dominic Kuballik, Wyatt Kalinuk a Duncan Keith mali góly za chýbajúcich Blackhawks, ktorí sú v zápase o štvrté miesto a sedem divízií o konečné miesto v play-off o sedem bodov za Nashville.

Kevin Langinen naplnil tri z 11 striel v prvej tretine pomalou hrou a škaredými gólmi na oboch koncoch a zahájil druhú zmenu v podaní Malcolma Subbana. Výmena trénera Chicaga Jeremyho Collitana jeho tím nerozveselila a Superb povolil štyri góly v 19 strelách.

READ  Hlboký ponor do Slovenskej národnej hokejovej ligy

„Ak tu nakoniec vyhráme hokejové zápasy, musíme byť lepší,“ uviedol Colton. „Pretože sme boli schopní súťažiť v defenzíve, mysleli sme si, že nie sme pripravení súťažiť dosť tvrdo na to, aby sme si dali šancu vyhrať.“

Lightning sa po prvej tretine ujali vedenia 3: 2.

Černak skóroval iba za 28 sekúnd. Zachytil prihrávku Rileyho Stillmana, prebehol po pravom krídle a strelou medzi nohy zrazil Langinena.

Po tom, čo Blackhawks nedokázali vyčistiť čiaru, Michael Sergachev odklonil zdroj a o 4 minúty neskôr Cord 4 premenil na 2: 0.

Hegel to v polovici prerušil 2: 1, keď stredový bas odklonil Colemanovu hokejku spoza siete a išiel dovnútra.

Vkĺzol do záhybu a postúpil k Barre-let Lettovi 3: 1 a v období vedúcom k návratu jeho skorého bekhandera zo slotu mu ostáva 4:56. Kalinuk znížil na 3: 2 za stavu 2:01 a vošiel dovnútra, aby strelou z kruhu trafil blok Vasilevského.

Point to zaokrúhlil na 4: 2 a na druhom mieste spečatil svoju 21. Subbanovu pravú korčuľu 6:40. Coleman bol potom pripojený 2:41 od spodného okraja kruhu. Killorn pridal gól v presilovej hre – umožnil Chicagu viesť prvýkrát v ôsmich zápasoch – s obdobím 6:21 zvýšil náskok Lightning na 6-2.

Keith skóroval za 32 sekúnd na premietanej strele a otočil ho na 6: 3. Do konca hry zostal 51 sekúnd a Killorn to spečatil. Kubalik strelil piaty gól v presilovej hre 5 na 3 a zostal 6:09.

GORDIE HATE HAT TRICK

Dvadsaťtriročný Černak pri svojom góle mal asistenciu na prázdnej sieti Killorna. Slovák s dĺžkou 22 stôp a 223 libier bojoval v druhej tretine s Connorom Murphym, aby získal hokejový „hattrick Cordi Howe“. Cooper povedal: „Keď ste veľkým silným korčuliarom, ak máte dobrú hlavu pre tento šport, stanú sa vám dobré veci.“

BOQVIST PREšiel

Po zápase Colton uviedol, že obranca Adam Bockwist si v druhej tretine zlomil zápästie a po zvyšok sezóny bol mimo.

Načítava …

Načítava …Načítava …Načítava …Načítava …Načítava …

Pozdrav Shawa

Blackhawks ocenil Andrewa Shawa, ktorý v pondelok odišiel do dôchodku kvôli problémom s otrasom mozgu, pozdravom s videom v prvej tretine. Nikto z fanúšikov, ale oba tímy odpovedali klepnutím na hokejku.

Dlh srdca

Chicago LW Mike Hartmann odohral svoj prvý zápas v NHL. Blackhawks mu minulý mesiac po absolvovaní druhej sezóny na Boston College podpísal dvojročný vstupný kontrakt.

Búrkové balenie

Útočník z Chicaga Dylan Storm sa vrátil do centra hry po zdravom poškriabaní dvoch zápasov.