Hlavné správy

Blíži sa skutočne horúci víkend: Teploty budú neznesiteľné! Potom prichádza veľká reverzia

V týchto dňoch bolo veľa mrakov. Slovensko bolo sužované početnými zrážkami, ktoré boli miestne a veľmi intenzívne. To sa však skončilo v stredu a od štvrtka je počasie v našej krajine ovplyvnené úrovňou tlaku, ktorý sa v piatok a sobotu rozšíri z oblasti Stredozemného mora cez náš región do Ruska.

Zdroj: FB / SHMÚ

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) nás do horných vrstiev vzduchu z juhozápadu zasiahne významný hrebeň s vyšším tlakom, ktorý podporí zostupný prúd vzduchu v atmosfére a zabráni tak tvorbe oblakov.

Shmi

Zdroj: FB / SHMÚ

Bude to jasná obloha alebo malý oblak, kde sú ranné hmly a žiadne zrážky. Postupne sa zahreje. Už v piatok teplota, najmä na juhu, prekročí hodnotu 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo v sobotu bude ešte teplejšia – na juhozápade zriedka až asi 33 stupňov. Podľa meteorológov je vzduch trochu suchší, v piatok to bude iba na juhozápade, ale v sobotu sa vlhký vzduch dostane cez celú oblasť as udusením je potrebné počítať aj inde.

Shmi

Zdroj: FB / SHMÚ

Anticyklonická situácia však netrvá dlho. „Už v sobotu večer, resp. V noci zo soboty na nedeľu, studená fronta začne postupovať ďalej cez naše územie na juhovýchod. Na západe to ovplyvní počasie v noci, na východe, najmä v nedeľu počas deň, “ uviedol SHMÚ na svojej sociálnej sieti. Podľa meteorológov prinesie chladný front veľa oblakov, spŕch a búrok. Vyskytnú sa občas znovu, očakáva sa, že budú intenzívne a v porovnaní s sobotným horúčavy sa mierne ochladia.

Shmi

Zdroj: FB / SHMÚ

sobota

Počasie v našej krajine bude ovplyvnené klesajúcou tlakovou nadmorskou výškou s centrom nad juhozápadným Ruskom. Súčasne sa napreduje studená fronta zo strednej do strednej Európy, pred ktorou vyvrcholí príliv teplého vzduchu z juhozápadu.

Predpoveď počasia nájdete na Predpovede.sk

Bude jasno alebo oblačno. Večer sa začnú zvyšovať oblaky. Ráno sa občas vytvorí hmla. Meteorológovia hlásia teplo a dusno.

READ  Ruská vakcína Sputnik V - Slovensko ohlasuje dohodu o kúpe komunity a kultúry

Predpovede.sk

Zdroj: Predpovede.sk

V celom Bratislavskom kraji av regiónoch Komárno, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Senica, Skalica a Trnava sa očakáva maximálna teplota vzduchu 33 ° C od 14:00 do 17:00. V tejto súvislosti SHMÚ pripomína, že vysoké teploty predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzickú aktivitu a vznik požiarov.

Shmi

Zdroj: SHMÚ

Okrem toho SHMÚ varuje pred búrkami. Vyskytujú sa v Bratislavskom, Trenčianskom a Trnavskom kraji, ako aj v okresoch Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca a Žilina. Varovanie trvá od 18:00 do polnoci nasledujúci deň. „Búrky môžu byť spojené s krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi, v ktorých súhrny môžu dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra 65 – 85 km / h,“ sledoval Hydrometeorologický ústav.

Shmi

Zdroj: SHMÚ

Dážď sa očakáva, že, Sa odporúča, aby sa dáždnik,. Jemný vietor vietor fúka od severo-západne rýchlosťou 11-18.

nedeľa

Studená fronta spojená s nízkym tlakom v severnej Európe bude pokračovať ďalej cez našu oblasť na juhovýchod.

Mraky budú väčšinou veľké, miestami sa dočasne znížia. V noci na niektorých miestach, počas dňa na viacerých miestach, existuje riziko dažďa alebo spŕch, príležitostne dokonca búrok. Môžu byť tiež intenzívne as krupobitím.

Predpovede.sk

Zdroj: Predpovede.sk

Bude to upchaté. Najvyššia denná teplota dosahuje 25 až 30, v Žilinskom kraji a na Spiši približne 23 stupňov. Vietor: Slabý vánok vietor fúka od severo-západne rýchlosťou 4-7. Km / h. Počas búrok sa vietor dočasne zintenzívni.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close