Blog: Rekapitulácia majstrovstiev sveta, 21. mája

Majstrovstvá sveta IIHF 2021 sa v piatok začali v lotyšskej Rige, kde proti sebe bojovali dvaja diabli: Jegor Šarangovič A Bielorusko v. Marian Studenic a Slovensko.

Slovensko 5, Bielorusko 2

Slovensko: Marion Studenik

Bielorusko: Jegor Šarangovič

V úvodnom zápase príslušných klubov na majstrovstvách sveta 2021 zvíťazila Marion Studenic 5: 2 s kolegom z tímu Devils Yekorom Sharangovicom.

Studenic vzal pomôcku za 17:12 minúty snehu pre Slovensko. Šarangovič strelil jeden z dvoch bieloruských gólov v zápase, zaznamenal štyri strely a 23:01 minúty ľadového času.

Studenic, ktorý mal v zápase dve strely, asistoval pri prvom góle Petera Sehlerika a dal tak Slovensku vedenie 2: 0. Slovensko sa dostane do vedenia 4: 0, kým Bielorusko strelí dva neskoré góly, aby sa mohlo vrátiť. Sharangovicov nezaradený gól s kontrolou 5:28 zvyšoval na 4: 2.

Sehlarik ale pridal svoj druhý zápas voľnou sieťou, aby Slovensku priniesol víťazstvo 5: 2.

Lotyšsko 2, Kanada 0

Kanada: Owen Power (príležitosť)

Lotyšsko zvíťazilo proti Kanade 2: 0 na základe sily gólového zápasu Zlatovláska Matisse Quilnix s 38 zásahmi, čo je prvá zastávka Kanady v zápase WM v 34 zápasoch.

Mix Indrasis a Oscar Patna skórovali za Lotyšsko. Kanadský obranca Owen Power zaznamenal dve strely a vyrovnanie za 7:58 minúty snehu.

Ďalšie:

Sobota: Matt TennysonMatthew Helixon a tím USA bojujú proti Fínsku o 9:15 východného času. Nico Hisier, Jonas Sekendler A Švajčiarsko čelí Českej republike o 13:15.