Ekonomika

Blokovanie „zneužívanie moci“ – ale ľavičiari majú nad sebou „otcovský“ hnev

Pani Ayuso priniesla výhody zníženia regionálnych daní z podnikania na nulu a prilákanie investícií do kapitálu z celého Španielska, čím sa znovu otvorila ekonomika. Jeden zo štyroch podnikov vytvorených v krajine tento rok bol spustený v Madride, povedala pani Ayuzo, čo viedlo ku „kultúrnej, politickej a ekonomickej renesancii“ v meste.

„Ak Madrid nie je nezávislý, už to nie je Madrid. Jediné, čo som urobil, je nechať Madrid Madrid,“ povedal. „Je tu životný štýl v Madride, je to byť na ulici a ísť za svojím snom.“

Madrid, ktorý ťažil z nestability Katalánska, sa pred tromi rokmi stal najbohatším regiónom Španielska. Táto primárna otázka má korene v politike voľného trhu pani Ayusho, ktorá uznáva, že je vážna, ale trvá na tom, že nie je.

V marci minulého roku prijal prvý zámok, ktorý bolo správne urobiť, „pretože nevieme, čo robíme“. Teraz však jeho vláda prisľúbila „test, test, test“, aby sa vyrovnala so všetkým budúcim vývojom, ako aj monitoruje rozsah vládnych incidentov prostredníctvom systému včasného varovania založeného na analýze odpadových vôd.

Madrid bol vážne zasiahnutý, pričom viac ako 6 000 z jeho 16 000 úmrtí bolo spôsobených obyvateľmi domova dôchodcov počas prvej vlny.

Počiatočná odpoveď pani Ayuso zahŕňala nepravdivé informácie o využívaní súkromných ambulancií na domácu starostlivosť, čo viedlo k obvineniam v prospech majiteľa firmy, že je rodinným príslušníkom vysokopostaveného politika PP. Nedávno využil svoju väčšinu, aby obmedzil vyšetrovanie katastrofy madridským regionálnym parlamentom.

Povedal, že napriek týmto ťažkým dňom nikdy nepochyboval o tom, že jeho rozhodnutie ukončiť výluku bolo správne.

„Politicky aj mediálne som bol pod bezprecedentným tlakom. Bol som urážaný a označený za vraha,“ povedal. „Čas však ukazuje, že som mal pravdu, pretože sme mali jasno v tom, čo robíme. Odkedy regióny získali späť svoj zdravotný stav, počet infekcií v Madride poklesol.“

READ  Ako si stojí západný Balkán so svojou ponukou na členstvo v EÚ?

„Najskôr v Spojenom kráľovstve boli opatrenia prijaté neskoro po období nerozhodnosti. Potom sa zdalo, že to pôjde inak. Postoje sa zmenili. Nezostali sme z našej cesty.“

Ako sa veci majú, stratégia funguje. Súčasná sedemdňová celková miera infekcie v Madride je 67 na 100 000 obyvateľov, čo je nárast z 92 na národnej úrovni.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close