Veda

Boeing Starliner sa vracia z vesmírnej stanice

NASA a Boeing v stredu pristáli s CST-100 Starliner v Novom Mexiku.

Pristátie znamenalo zavŕšenie bezpilotného orbitálneho letového testu-2 (OFT-2) kozmickej lode na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS).

Asi štyri hodiny po opustení laboratória na obežnej dráhe kapsula zoskočila padákom na Zem.

NASA uviedla, že misia Boeing Starliner Bol to „dôležitý krok pri overovaní výkonnosti systémov Boeingu“ a že OFT-2 „prináša národu o významný krok bližšie k dvom unikátnym ľudským dopravným systémom na prepravu astronautov na az americkej pôdy na vesmírnu stanicu“.

Japonskí astronauti Vitajte v lunárnej bráne NASA, hovorí Biden

SpaceX Elona Muska Už od roku 2020 je etablovaným lídrom vo vypúšťaní astronautov a turistov do vesmíru.

Administrátor NASA Bill Nelson vo vyhlásení uviedol: „Program komerčných posádok NASA a náš priemyselný partner, Boeing, sa dnes vydali na veľkú cestu z americkej pôdy na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na americkej vesmírnej lodi. A urobili úspešný krok.“

Získajte Fox Business na cestách kliknutím sem

„Misia OFT-2 predstavuje silu spolupráce, ktorá nám umožňuje inovovať v prospech ľudstva a inšpirovať svet prostredníctvom objavovania. Tento zlatý vek vesmírnych letov by nebol možný bez tých tisícok jednotlivcov. Tí, ktorí vytrvali so svojou vášňou a nalial tento veľký úspech,“ povedal.

„Som neskutočne hrdý na obetavosť a vytrvalosť, ktorú preukázal tím NASA, Boeing a ULA, ktorá vyvrcholila úspešným dokončením Druhý orbitálny letový test Starlineru Steve Stich, manažér programu komerčných posádok NASA, uviedol vo vyhlásení od začiatku do konca. „Počas tohto procesu Starliner poskytol obrovské množstvo cenných údajov, ktoré neustále vyhodnocujeme v našom úsilí uviesť kozmickú loď online a plne funkčnú pre lety s posádkou na vesmírnu stanicu.“ Hneď ako to bude bezpečné .“

Letové skúšky sa začali 19. mája. Starliner odštartoval na rakete ULA Atlas V Zo stanice vesmírnych síl Cape Canaveral na Floride. K ISS pristála v piatok, potom astronauti otestovali komunikačné a počítačové systémy Starlineru a odovzdali zásoby.

Boeing zrušil svoj prvý pokus o dosiahnutie vesmírnej stanice v roku 2019 po softvérových chybách. Problém bol vyriešený minulé leto, ale nesprávne fungujúce ventily zabránili druhému pokusu.

Kliknite sem a prečítajte si viac o Fox Business

Po preskúmaní údajov NASA a Boeingu z tohto testovacieho letu budú tímy pokračovať v plánovaní letových testov posádky pre Starliner a jeho ďalšiu misiu, vesmírnu stanicu.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close