Svet

BoG odkladá pravidelné stretnutie MPC kvôli návšteve tímu MMF


Výbor pre menovú politiku (MPC) Bank of Ghana (BoG) sa dnes, v pondelok 26. septembra 2022, nebude konať svoje pravidelné štvrťročné zasadnutie podľa plánu.

Vo štvrtkovom vyhlásení centrálnej banky sa uvádza, že presunuté stretnutie sa teraz zhoduje s ďalším kolom rokovaní vlády s Medzinárodným menovým fondom (MMF).

Fond plánuje spustiť tieto kolá od 26. septembra do 7. októbra, pričom bude podporený jeho úverovou dohodou o vládnej politike a reformách.

Očakáva sa, že tím, ktorý vedie jeho vedúci misie v Ghane Stephen Roudet, bude počas návštevy ďalej spolupracovať s ostatnými zainteresovanými stranami.

V nadväznosti na vývoj, Výbor pre menovú politiku tvrdí, že budúcu menovú politiku oznámi 7. októbra, v deň ukončenia spolupráce s MMF.

Posledná misia MMF v Ghane bola medzi 6. júlom a 13. júlom 2022. Skupina využila príležitosť zhodnotiť ekonomickú situáciu Ghany a prediskutovať hlavné línie rozšíreného domáceho programu vlády podporovaného dohodou o pôžičke MMF.

Tím MMF sa stretol s viceprezidentom Bawumia, ministrom financií Obori-Attom a guvernérom Bank of Ghana.

Tím sa stretol s finančným výborom parlamentu, organizáciami občianskej spoločnosti a rozvojovými partnermi vrátane UNICEF a Svetovej banky, aby sa zapojili do sociálnych výdavkov.

Ghana v súčasnosti žiada od MMF pôžičku vo výške 3 miliárd dolárov.

READ  Počet infikovaných v Chorvátsku je rekordný: Masová infekcia turistov po návrate z Makarskej

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close