Bogota | Dart je naštvaný, ale Osorio prežije

Britská č. 2 Harriet Dartová prehrala v utorok v úvodnom kole Copa Colசanidas Brendato Battle Zurich v Bogote s ruskou tínedžerkou Elenou Avanesianovou 6-1 6-2.

Tento 25-ročný hráč bol 8. v boji o titul, ale po prvom zápase na podanie čelil náročnému boju, keď napokon padol do rúk dievčaťu o 6 rokov mladšiemu ako on, keď Avanesian vyhral svoj prvý Main Draw na okruhu WTA.

Dartovo podanie bolo zmarené v úvodnom geme zápasu a po drahej dvojchybe sa rýchlo ocitol na 1:5.

Avanesian pracoval s istotou na set po dlhej absencii pri šípkach a potom bol rýchlo prekonaný dvakrát za sebou, pričom druhá prestávka prišla potom, čo Británia zacielila väčšinu ihriska.

Keďže Avanesian vo finále podával 40:30, Dart to dokázal vrátiť Deuceovi, ale nedokázal získať prvý brejk zápasu, jednu zo štyroch šancí, ktoré v ten deň premárnil.

Svetová 100 sa odrazila po forhendovej pavučine a Talianka Lucrezia Stefaniniová teraz čaká v druhom kole na Avanesianku.

Prvá nasadená Camila Osorio odstúpila 7-6 (4) 2-6 2-2 po tom, čo Švajčiarka Yelena In-Alban vypadla v 3. sete svojho zápasu prvého kola.

Keď sa Osorio dožil ďalšieho dňa, ostatní 3 hráči v poradí prehrali, 4. nasadená Maďarka Panna Woodwardyová podľahla Ukrajinke Diane Yastremskej, Kolumbijčanke Juliane Lizarso 4-6 7-6 (1) 6. nasadená Slovenka Anna Karolová Zápas trval 2 hodiny, 43 minút a skončilo víťazstvom 6-4 1-6 6-4 nad Susan Lamans z Holandska, ktorá porazila číslo 7 nasadenú Astru Sharma z Austrálie.

Yastremska sa dostal na titulky v marci, keď sa dostal do finále vo francúzskom Lyone krátko po úteku pred ruskou inváziou do svojej rodnej krajiny.