Bogota | Finále všetkých kvalifikácií sa zapísalo do histórie Kolumbie

Na podujatí WTA 250 v Copa Colsanitas v Zürichu a Bogote v Kolumbii sa brazílska kvalifikantka Laura Pigossi dostala do finále svojho prvého turnaja Hologic WTA Tour, kde vyhrala rovné sety proti zranenej prvej nasadenej Camile Osorio. Nemka Dodzana Maria zdolala v majstrovskom zápase Camilu Rakimovú.

Ide o prvý finálový zápas WTA medzi hráčkami zaradenými medzi 200 najlepších od začiatku počítačového hodnotenia.

Picossimu trvalo 2 hodiny a 11 minút, kým porazil obhajcu titulu Osorio 7-5 7-6 (2) a po hodine a 22 minútach sa pridal k Marii 6-2 6-2. .

Picosso, ktorý sa v oboch setoch snažil vrátiť z Osoria, viedol v prvom zápase 5:1 a v druhom 5:3, čím vyhral viac ako domáci favorit. -Arm slúži v záverečných fázach súťaže.

Dvadsaťsedemročný Brazílčan, ktorý sa v roku 2014 predstavil iba na 2 predchádzajúcich hlavných tratiach WTA v Riu de Janeiro a Florianopolise 2016, neuspel v 1. kole oboch, no rok 2021 bol preňho úžasným bronzom. Na OH v Tokiu získala s Louisou Stephanie medailu v kategórii dvojíc.

V kategórii dvojhry získal Picossi svoje najlepšie koncoročné hodnotenie 218 po tom, čo na ITF World Tour dosiahol rekord 47:21.

V Bogote, teraz 212., Pikosiová v prvom kole porazila Danvilu Wismaneovú z Lotyšska 4-6 7-5 6-1, aby postúpila o mečbal a ešte 3 zachránila na ceste k víťazstvu nad Ukrajinkou Dianou Yastremskou. 2 4-6 7-6 (3) vo štvrťfinále.

Picossov smútok Osoria bol jeho prvým víťazstvom proti hráčovi zo 100 najlepších.

Kolumbijský hráč musel v každom sete zaťažovať svojho trénera na nohe a chrbte a počas celého zápasu bojoval so zranením, keďže svetová 33-ka sa snažila vybudovať silu v bekhende a podaní. Jeho posledné 2 gemy pri podaní a tajbrejk druhého setu.

Osoriov bojovný duch bol však pred domácim publikom taký silný ako kedykoľvek predtým a keď v každom sete vyšiel z Picossovej prítomnosti, knokautoval mnohých z najlepších celodvorových víťazov.

READ  Rakúšan Christoph Baumgartner strelil najrýchlejší gól v medzinárodnom futbale

Hráč na prvom mieste zachránil prvé 4 zápasové body, ktorým čelil, 2 3-5, ďalšie 5-6 a posledné 2 breakery s víťazmi Under Arm Service.

Napriek tomu bol Picosso flexibilný, zvolil stratégiu neúprosnej dôslednosti a našiel iba Osoriových 17 až 8 víťazov.

Osorio, ktorý v prvom sete vyrovnal na 5:5, v závere ani raz neušiel, zatiaľ čo 2 dvojité chyby v ďalšej hre pomohli zmariť posledný pokus Kolumbie o návrat. Stal sa tajbrejkom a jej chyby spečatili dohodu v prospech Brazílčanky.

Tadzana Maria použila svoj plátok na to, aby poslala Camilu Rakimovú a tiež urobila z Bogotியாக kvalifikantku do finále.

© Brandon Malone cez Getty Images / AFP

Bývalá svetová 46-ka Maria sa tešila z najlepších výsledkov svojej kariéry ako matka na turné, najmä zo zisku svojho prvého titulu v Hertogenboschi 2018.

Nemka, ktorá v apríli 2021 porodila svoju druhú dcéru Ceciliu, sa vrátila do akcie v auguste minulého roka a pokračovala vo svojej dominantnej jazde v hlavnom ťahu, aby sa dostala do svojho 2. finále na okruhu WTA.

Tento 34-ročný hráč prehral tento týždeň 17 zo 4 veľkých barážových zápasov, no vo finále zdolal Čiľanku Barbaru Cadigu 2-6 6-3 7-6 (3). Spôsobilosť.

Maria vyhrala svoj najväčší titul za posledné 4 roky na Ríme ITF W60 v januári a bola na 237. mieste, čo je najnižšia hráčka, ktorá sa dostala do finále WTA po 272 Eugenie Bouchardovej z Istanbulu 2020 v Kanade.

Počas celého zápasu Maria používala svoje ochranné plátky na oboch krídlach, aby vyrovnala prvú semifinalistku WTA Rakimovú.

20-ročná hráčka neúnavne mierila na zadnú stranu, pričom od Márie Rakimovej zobrala 29 nevynútených chýb, pričom urobila iba 2 nájazdy.

Maria vyvolala niekoľko úžasných kreatívnych momentov, keď to potrebovala, Rakimová kontrovala úder z pasce zlou reakciou na bočnú rotáciu a schmatla svoju kartu vzácnou pumpovanou bekhendovou prihrávkou, dôležitou zbraňou. Vyhral 5 es.

READ  Bývalý slovenský obranca Marian Chisovsky 40 | Futbalové správy

111. Rakhimov napriek neúnavnému predvádzaniu vlastného talentu vyradilo 7 dvojchýb a nezrovnalostí, no budúci týždeň sa prvýkrát dostane do prvej stovky.

Finále medzi Picosseym a Mariou bude pre Lyon prvým zápasom o titul WDA medzi kvalifikáciou od roku 2021, v ktorom Dánka Clara Dawsonová porazila Švajčiarku Victoriu Golupikovú.

Guinea bude prvými dvoma hráčkami zo stovky najlepších od roku 2021, kde zdolala Belgičanku Marinu Janewskú zo Slovenky Christiny Kukovej, a prvé finále na okruhu WTA medzi 200 najlepšími hráčkami počítačového poradia.