Hlavné správy

Bojový tím NATO Enhanced Vigilance Activity Combat Team deklaruje bojovú pripravenosť na Slovensku
Autor: Nicholas Fiorenza

Bojová skupina NATO EVA na Slovensku bola vyhlásená za bojaschopnú po cvičení Silná súdržnosť v Leszi od 20. do 22. septembra, na ktorom boli súčasťou nepriateľských síl aj slovenské bojové vozidlá pechoty BMP-1 (na obrázku). (Bundeswehr/Lars Pötzsch)

Bojová skupina NATO Enhanced Vigilance Activity (eVA) na Slovensku bola vyhlásená za bojaschopnú po cvičení „Strong Coherence“ v Lešti od 20. do 22. septembra. Informoval o tom hovorca protestnej skupiny Jane’s Oznámenie bolo urobené 23. septembra po vyhodnotení prostredníctvom kontroly pripravenosti v kineTím viedol český generálmajor Peter Prosaska, zástupca veliteľa operačného veliteľstva Českej republiky.

Cvičenie viedla slovenská 2. mechanizovaná brigáda, ktorá zabezpečovala cvičenie a väčšiu kontrolu, uviedol hovorca. Cvičenia sa zúčastnilo 1000 vojakov z Českej republiky, Nemecka, Slovenska, Slovinska a Spojených štátov amerických.

Toto cvičenie má 63 km2 Cvičenie na obranu oblasti a Slovenska s tromi fázami po prekročení hraníc nepriateľom. Prvá fáza zahŕňa obrancov bojujúcich proti oneskorenej akcii a zároveň prípravu na protiútok rotami bojových skupín namontovaných v obrnených vozidlách. Druhá fáza je protiútok, ktorý zaženie nepriateľa späť. Počas záverečnej fázy nálet americkej leteckej roty bojovej skupiny dobyl dedinu po bojoch od domu k domu.

Už ste predplatiteľom Janes? Prečítajte si celý článok cez prihlásenie klienta


Neváhajte sa prihlásiť na odber a uvidíte, čo chystáme

zdieľam

https://www.janes.com/defence-news/news-detail/ukraine-conflict-nato-enhanced-vigilance-activity-battlegroup-in-slovakia-declared-combat-ready

Bojová skupina NATO Enhanced Vigilance Activity (eVA) na Slovensku bola vyhlásená za pripravenú na boj…

Súvisiace služby

podrobnosti

READ  Toto je to, čo nosia slovenskí športovci na OH 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close