šport

Bol dosiahnutý neprekonateľný rekord. Mick Schumacher korunoval nového kráľa F1 veľkým gestom

dnes 11:50
|

Lewis Hamilton zvíťazil v nedeľňajšej Veľkej cene Eifel na Nürburgringu a svojim 91. víťazstvom sa vyrovnal legendárnemu Michaelovi Schumacherovi. Vzhľadom na to, že šesť udalostí pred koncom už má 69-bodový náskok pred najbližším prenasledovateľom, je takmer isté, že Schumacher sa čoskoro vyrovná počtom titulov (7).

Lewis Hamilton s prilbou Michaela Schumachera

Prečítajte si tiež

Veľká cena Eifel: Lewis Hamilton sa vyrovnal legendárnemu Michaelovi Schumacherovi

Lewisovi Hamiltonovi sa na domácej pôde Schumi podarilo vyrovnať rekord, ktorý sa dlhé roky považoval za neprekonateľný. V Nemecku. A hoci Lewis viackrát povedal, že prelomenie tohto cieľa pre neho nie je dôležité a išlo iba o číslo, v okamihu, keď mu Mick Schumacher prišiel zablahoželať, mal slzy v očiach.

„Samozrejme, každý vie, čo je to ikona a legenda tohto športu,“ uviedol Lewis Hamilton, ktorý dostal Michaelovu červenú prilbu. “To, čo predvádzal v mnohých oblastiach … Napríklad fyzicky úplne potlačil hranice doby a na svoju dobu bol fyzicky najlepšie pripravený. V tomto smere bol doslova priekopníkom. Čo robil vo svojich tímoch – a hlavne vo Ferrari – bolo pozoruhodné. “

V tejto súvislosti je zaujímavá aj skutočnosť, že Lewis Hamilton prišiel na pozíciu Michaela Schumachera takmer pred ôsmimi rokmi. V tom čase mal na svojom konte „iba“ 21 víťazstiev, a tak na prekonanie rekordu potreboval ďalších 70. S Mercedesom to však zvládol.

“Počet je tiež obrovský. Mnoho ľudí možno ani celkom dobre nevie, aké ťažké muselo byť vyhrať toľko víťazstiev. Víkend za víkendom a rok čo rok musel podávať stopercentné výkony, musel sa udržiavať v kondícii a on muselo byť absolútne presné. Mám pocit, že tomu teraz celkom dobre rozumiem. “

READ  Noví majitelia HC Slovan Bratislava majú s klubom veľké plány

Keď 35-ročný Angličan dostal Schumacherovu prilbu, pripomenul, že jednu už vlastní. “Jeden zo zvláštnych momentov nastal v Abú Zabí 2012, keď som išiel do strediska tratí Mercedes a stretol som ho. Vymenili sme si prilby a pre mňa to bol okamih, na ktorý nikdy nezabudnem,” uviedol Lewis Hamilton.

“To, že môžem byť s človekom, ktorého som vyrastal, sledovať … Mať tú česť vymeniť si ako športovec dres alebo prilbu s niekým, je prejavom toho najvyššieho rešpektu, aký dokážeme preukázať. Keď to legenda tohto športu dokázala pre mňa to bolo výnimočné. “

“Beriem to s veľkou pokorou, že ma jeho rodina dnes poctila a odmenila. Jeho syn je neuveriteľný talent a skutočne skvelá ľudská bytosť. Michael z neho vychoval úžasného človeka a veľmi sa teším na to, ako bude jeho kariéra prebiehať.” choď. Som skutočne šťastný, že mám v mojej malej obývačke teraz dve výnimočné prilby Michaela. “

“Veľmi živo si pamätám, ako sme s otcom a bratom každú nedeľu sledovali preteky a videli, ako Michael uniká všetkým. Potom sme hrali na počítači a ja som bol Michael. Vždy som jazdil pre neho, bol fenomenálny.”

Mal som možno 13 alebo 14 rokov. Snívalo sa mi, že tu raz budem, ale toto vyváženie jeho počtu víťazstiev prekonalo aj tie najdivokejšie sny. Ledva dokážem opísať, ako sa cítim. Som z toho úplne mimo, “ dodal Lewis Hamilton.


Mick Schumacher sa pripravuje na svoj debut vo Formule 1:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close