šport

Bol si bezcitný. A s potešením môžete povedať, že sme mali smolu – Denník N

Slovenskí futbalisti vo štvrtok v noci vo finále zdolali Severné Írsko 2: 1 po predĺžení a postúpili na Euro. Položili sme piatim severoírskym novinárom päť otázok:

  1. Ste sklamaní z toho, ako prehralo Severné Írsko? Oba góly ste inkasovali po zbytočných, možno nešťastných chybách.
  2. Čo si myslíte o výkonnosti Slovenska, niečím vás prekvapil?
  3. Dokázali by ste poraziť Slovensko, najmä keď ho porovnáte so semifinálovým súperom Bosnou a Hercegovinou? Nevyužilo Severné Írsko veľkú šancu?
  4. Severné Írsko sa v niektorých častiach zápasu tlačilo, veľa centrovaných lôpt letelo do pokutového územia Slovenska. Odborníci zo slovenskej televízie však uviedli, že nie sú dostatočne ostrí, a tak si s nimi slovenská obrana poradila lepšie. Čo si o tom myslíš?
  5. Jonny Evans nebude mať na Slovensko pekné spomienky. V roku 2009 dostal betlehem od Vladimíra Weissa mladšieho, teraz mu v prvom góle chýbal Juraj Kucka a v nadstavenom čase sa mu lopta odrazila od zadku priamo na kopačky Michala Ďuriša. Bol to pre neho zlý zápas?

Andy Gray (BBC Severné Írsko)

1. Všetky sú zo straty úplne zničené. Bolí to hlavne preto, že sme tak tvrdo pracovali, aby sme sa dostali späť do zápasu po prvom inkasovanom góle. Podľa môjho názoru všetky tri góly padli s veľkým šťastím, ale v takýchto zápasoch musíte jednoducho využiť šance a presne to dokázalo aj Slovensko.

2. Podľa môjho názoru si Slovensko zaslúži byť prevedené. Ale musím tiež dodať, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

READ  Wimbledon Tennis Championships live na Warner Bros. Discovery Sports v celej Európe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close