šport

Bol zverejnený zoznam tímov, ktoré súťažia o titul majstrov sveta 2022

Menej ako mesiac od začiatku finále majstrovstiev sveta tímov v stolnom tenise ITTF 2022 v Chengdu; ITTF dnes zverejnila zoznam prihlásených tímov.

Nasledujúce mužské a ženské tímy budú súťažiť o jeden z najžiadanejších titulov v tomto športe.

Družstvá mužov: Alžírsko; Austrália; Rakúsko; Belgicko; Brazília; Kanada; Čína; čínsky Taipei; Chorvátsko; Che republika; Dánsko; Egypt; Anglicko; Francúzsko; Nemecko; Hong Kong, Čína; Maďarsko; India; Irán; Japonsko; Kazachstan; Mexiko; Poľsko; Portugalsko; Portoriko; Kórejská republika; Rumunsko; Saudská Arábia; Singapur; Slovensko; Slovinsko; Švédsko; Thajsko; Spojené štáty americké; Uzbekistan

Ženské tímy: Alžírsko; Brazília; Kanada; Čína; čínsky Taipei; Che republika; Egypt; Francúzsko; Nemecko; Hong Kong, Čína; Maďarsko; India; Irán; Japonsko; Taliansko; Luxembursko; Malajzia; Mexiko; Poľsko; Portugalsko; Portoriko; Kórejská republika; Rumunsko; Singapur; Slovensko; Južná Afrika; Švédsko; Thajsko; Ukrajina; Spojené štáty americké; Uzbekistan

Prvá fáza žrebovania je na programe v stredu 28. septembra.

Po zrušení majstrovstiev sveta družstiev v stolnom tenise 2020 v Pusane uplynuli štyri roky od posledného konania podujatia. Čína získala zlato na mužských aj ženských podujatiach, ktoré sa konali v Halmstade vo Švédsku v roku 2018.

Čína bude mať tento rok na domácej pôde opäť šancu vyhrať trofeje Swedling a Marcel Carbillon. Čína bola na čele mužskej kategórie posledných deväťkrát. Po štyroch finále v predchádzajúcich piatich ročníkoch tohto podujatia čaká svetová dvojka Nemecko prelomový výkon. Medzitým je Švédsko posledným tímom mimo Číny, ktorý sa dostal na najvyššie mužské pódium, a strieborní medailisti z majstrovstiev sveta v dvojhre mužov sa chcú vrátiť do svojich zlatých rokov.

V ženskom žrebe sa Čína usiluje o piaty titul v rade a vstupuje do Čcheng-tu ako svetová jednička. Za nimi je Japonsko, ktoré získalo striebro na posledných troch šampionátoch a bude hľadať inšpiráciu vo svojom dedičstve ako druhý najúspešnejší ženský tím všetkých čias. Zatiaľ čo tradičné kontinentálne veľmoci budú v akcii, Pan-Amerika bude zdobiť pódium s väčšinou tímov z tohto regiónu, ktoré budú súťažiť o tituly v modernej aréne podujatia. Afrika bude tiež dobre zastúpená, pretože niekoľko tímov z prvej dvadsiatky pôjde do Chengdu a bude bojovať o medaily.

READ  Kde a koho hľadať v každej lige a krajine – atletike

Tímy dorazia do Čcheng-tu v pondelok 26. septembra prostredníctvom špeciálnych letov prenajatých ITTF.

Finalisti majstrovstiev sveta budú môcť vstúpiť a opustiť Čcheng-tu bez karantény. Zostanú v uzavretom systéme riadenia úspešne testovanom počas hier v Pekingu s oficiálnymi hotelmi spojenými s miestom podujatia vyhradenou dopravou.

Opatrenia na usporiadanie finále majstrovstiev sveta tímov v stolnom tenise 2022 ITTF – jediného medzinárodného športového podujatia, ktoré sa tento rok po olympijských a paralympijských hrách v Pekingu v roku 2022 uskutoční v Číne – sú skutočným organizačným úspechom.

„Všetci členovia stolnotenisovej rodiny by mali byť veľmi hrdí, pretože odpočítavanie do Chengdu sa čoskoro skončí.

„Som hrdý na to, že náš šport bol schopný usporiadať podujatie svetovej úrovne v Číne, ktorá je jedným z našich členov s dlhou a významnou históriou. Ďakujeme Čínskej asociácii stolného tenisu, miestnemu organizačnému výboru a mestu Chengdu za umožnenie tohto podujatia.

„Som hrdý na to, že sa môžem pripojiť k toľkým tímom vo finále majstrovstiev sveta, ktoré musia čeliť väčším organizačným a logistickým výzvam ako zvyčajne. Rád by som poďakoval členským združeniam a účastníkom za trpezlivosť, pochopenie a podporu pri príprave tohto podujatia.

„Sme hrdí na zamestnancov ITTF a World Table Tennis, ktorí v posledných mesiacoch nešetrili námahou, aby úspešne zorganizovali naše markizácke podujatie.“

„Som si istý, že po úspešnom ukončení šou budeme ešte viac hrdí. Finále majstrovstiev sveta v Čcheng-tu bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý konečne spojí našu rodinu, možno bližšie ako kedykoľvek predtým.“
– Prezidentka ITTF Petra Sorlingová

Výkonný viceprezident ITTF, riaditeľ Svetového stolného tenisu a prezident Rady, prezident CTTA Liu Guliang komentoval:

„Srdečné privítanie v 66 najlepších mužských a ženských tímoch sveta; Chengdu je pripravené privítať vás na majstrovstvách sveta tímov v stolnom tenise. ITTF, CTTA a organizačný výbor pracujú na každom detaile, aby zabezpečili profesionálne, bezpečné, pohodlné a príjemné prostredie pre všetkých. Taktiež by som sa chcel poďakovať stolnotenisovej rodine za priekopnícku podporu tohto podujatia. Verím, že Chengdu sa stane spojivom, ktoré prehĺbi naše priateľstvo a zblíži nás. Na záver všetkým, ktorí čoskoro odchádzajú do Číny: Vitajte v Chengdu!“

READ  Premárnené príležitosti | Philstar.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close