Zábava

Bola prvou Američankou, ktorá sa stretla s ukrajinskými utečencami na Slovensku a v Rumunsku

Bratislava Slovensko – Jill Biden pocestuje tento víkend do Rumunska a na Slovensko, aby sa stretla s ukrajinskými utečencami vysídlenými ruskou inváziou, uviedol v pondelok jeho úrad.

Prvá dáma Ameriky to urobí Navštívte Rumunské letisko Kogalniceanu sa v piatok stretne s členmi americkej armády v NATO. bývalý profesor Community College, பிடன் Následne odcestuje do hlavného mesta Bukurešť, kde sa stretne s americkými delegátmi a učiteľmi a dobrovoľníkmi pracujúcimi s ukrajinskými deťmi.

Následne odcestuje na východné Slovensko, aby sa stretol s ukrajinskými utečencami, humanitárnymi dobrovoľníkmi a dobrovoľníckymi organizáciami v Kosciuszku a Weisney Nemkei.

„Na Deň matiek sa stretne s ukrajinskými matkami a deťmi, ktoré boli nútené utiecť zo svojej vlasti kvôli Putinovej vojne,“ uvádza sa vo vyhlásení jeho úradu.

Cesta prvej dámy do strednej Európy zahŕňa zastávku v Bratislave, hlavnom meste Slovenska.

Z viac ako 5,5 milióna utečencov, ktorí utiekli z Ukrajiny od začiatku ruskej invázie, viac ako 800 000 a 370 000 hľadalo útočisko v Rumunsku a na Slovensku. údaje OSN.

Jeho návšteva nasleduje po nedávnych návštevách niekoľkých najvyšších predstaviteľov americkej vlády na Ukrajine vrátane predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, ministra zahraničia Anthonyho Blingena a ministra obrany Lloyda Austina.

Pre Bidena ide o druhú sólovú cestu do zahraničia ako prvej dámy CNNPo účasti na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Tokiu vlani v júli.

Hoci koncom marca navštívil Poľsko na podporu Kyjeva a jeho európskych spojencov, hovorca Bieleho domu Jen Psaki povedal, že v súčasnosti sa neočakáva, že americký prezident Joe Biden navštívi Ukrajinu. Povedal Minulý mesiac.

READ  Eagles rozdrvili ruského šampióna (futsal)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close