Svet

Bolsanaro z Brazílie sa rozhodol nenechať sa zaočkovať

Archívna fotografia brazílskeho prezidenta Jaira Bolsanara

Brasilia – prezident Brazílie Jair Bolzano Potvrdil, že nebude očkovaný proti Covit-19, pričom predtým povedal, že bude “posledným Brazílčanom”.

Krajne pravicový vodca vyvolal polemiku v súvislosti s infekciou koronavírusom a spočiatku podceňovaním závažnosti vírusu.

„Rozhodol som sa neočkovať. Pozerám sa na nový výskum, už mám príliš veľa vakcín, prečo by som sa mal dať zaočkovať?“

„10 kráľov v lotérii je ako stávka na výhru dvoch. To nedáva zmysel.“

Paulsonaro, ktorý je podozrivý z toho, že má korónový vírus, predtým povedal, že vakcína Fischer môže zo ľudí urobiť krokodíly so sekundárnymi účinkami.

Od vypuknutia Govt-19 v júli 2020 odborníci opakovane tvrdili, že Bolsanaro má vysoké hladiny protilátok na boj proti vírusu, a preto nemusí byť očkované.

Bolzano je tiež vehementne proti tomu, aby sa osobám, ktoré boli očkované v niektorých väčších brazílskych mestách, vydávali zdravotné preukazy, aby sa dostali na niektoré verejné miesta.

Pre mňa je sloboda na prvom mieste. Ak občan nechce byť očkovaný, je to jeho právo a to je rozhodnutie, “povedal Bolzano pre Joam Bani.

Takmer 100 miliónov z 213 miliónov ľudí v Brazílii je úplne očkovaných proti Covit-19 a 50 miliónov dostalo jednu dávku.

Minulý týždeň krajina prekonala 600 000 úmrtí na vládu Govt-19, čo je po USA druhý najhorší počet obetí na svete.

Paulsonarovo odmietnutie očkovania vyvolalo kritiku zo zahraničia, najmä keď v septembri navštívil Valné zhromaždenie OSN v New Yorku.

Kým tam bol, fotografoval ho, ako stojí na ulici a jedí pizzu, brazílska tlač pripisuje jeho neschopnosti vstúpiť do reštaurácií, pretože nebol očkovaný.

Prihláste sa na odber nášho denného spravodajcu

Pokračuj v čítaní

Nenechajte si ujsť najnovšie správy a informácie.
READ  Česká republika (38) predstierala, že zomrela, aby prežila! Agresor ju brutálne bil, detaily ju desili

Prihláste sa na odber tohto Dozvedieť sa viac Ak chcete získať prístup k filipínskemu dennému inkvizítorovi a ďalším 70+ témam, zdieľajte 5 pomôcok, počúvajte správy, sťahujte do 4:00 a zdieľajte články na sociálnych médiách. Volajte 896 6000.

Ak chcete získať spätnú väzbu, sťažnosti alebo otázky, Kontaktuj nás.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close