najnovšie správy

Bolsonaro nazval WHO politickou organizáciou, ktorá hrozí rezignáciou Brazílie

Bolsonaro tiež uviedol, že hydroxychlorochin sa vracia po ukončení „podvodných“ štúdií o použití tohto antimalarika pri liečbe choroby spôsobenej novým koronavírusom.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro v piatok hrozil, že stiahne svoju krajinu zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ak povedal, že agentúra OSN bude naďalej „zaujatou politickou organizáciou“.

Vo vyhlásení pre novinárov vydanom CNN Brasilom Bolsonaro tiež uviedol, že hydroxychlorochin bol „späť“ po stiahnutí „podvodných“ štúdií o použití antimalarika pri chorobe spôsobenej novým koronavírusom.

Bolsonaro propaguje liek pacientom s koronavírusom COVID-19, hoci neexistujú vedecké dôkazy o jeho účinnosti, píše sa v správe agentúry Reuters.

Pred týždňom prezident Donald Trump oznámil, že sa blížil k „koncu“ vzťahov medzi Spojenými štátmi a WHO, čo podľa neho zlyhal v boji proti počiatočnému šíreniu COVID. -19.

Trump už pozastavil financovanie WHO a obvinil organizáciu, že v súvislosti s globálnou krízou je v rukách Číny bábkou. Spojené štáty americké sú najväčším zdrojom financovania WHO a verí sa, že jej odchod výrazne oslabí medzinárodnú organizáciu, uviedla agentúra AFP.

Európska únia vyzvala Spojené štáty, aby „prehodnotili“ svoje rozhodnutie „ukončiť“ vzťahy s WHO, ktoré tiež uviedlo, že napriek Trumpovmu vyhláseniu chce pokračovať v práci so Spojenými štátmi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close