Ekonomika

Boris Johnson Amber Watchlist U-Turn-Notes-pravidlá by mali byť „čo najjednoduchšie“

Boris Johnson uviedol, že jeho vláda odmieta možnosť pridať do svojho vládneho cestovného zoznamu novú kategóriu „jantárového zoznamu sledovaných“ – systém semaforu by mal byť „čo najjednoduchší“.

Vláda zvažuje novú kategóriu, aby dala cestujúcim vedieť, ktorým jantárovým krajinám hrozí sčervenanie – ale táto myšlienka spôsobila veľký odpor cestovného priemyslu a poslancov.

Minister zahraničných vecí Matt Warman v pondelok túto myšlienku podporil – prechod z troch „strižných a suchých“ typov k širšiemu „spektru“ by nemal byť komplikovaný ani mätúci.

Ale neskôr sa zdá, že premiér nalieva do projektu studenú vodu a trvá na „užívateľsky prívetivých“ pravidlách, ktoré pomôžu „presunúť cestovný ruch späť“.

Na otázku, či stiahol myšlienku Amber Watch List, pán Johnson novinárom povedal: „Ľudia sa viac zaujímajú o svoju dovolenku. Ľudia chcú ísť do zahraničia. Rozumiem, ako ľudia plánujú a pripravujú letné prázdniny.“

Predseda vlády tvrdil, že by sa malo zabrániť vstupu „vyváženého prístupu“ k cestovným obmedzeniam do Veľkej Británie, a dodal: „To, čo chcem vidieť, je pre ľudí čo najjednoduchšie a najpríjemnejšie pre používateľov.“

Tory MP, predseda leteckého výboru All Party Future. Úspech v cestovateľskej kariére.

Vedúca labouristka Anneliese Dotsová varovala pred „ďalším zmätkom a zmätkom“ pridaním ďalšej novej kategórie k organizácii po minulomesačnom rozhodnutí zaradiť Francúzsko do kategórie „Amber Plus“.

Minister dopravy Grand Shops je proti myšlienke sledovania jantáru, zatiaľ čo prezident Rishi Sunak povedal predsedovi vlády, že britské cestovné obmedzenia sú „ďaleko od našich medzinárodných konkurentov“ a ovplyvňujú ekonomiku.

Simon Calder, NezávislýPodľa cestovného experta sa mnohí vedúci predstavitelia priemyslu domnievajú, že myšlienka sledovania plávajúceho jantáru je „prázdnou hrozbou“, ktorej cieľom je zabrániť rezervácii destinácií s vysokou mierou nákazy kráv, ako je napríklad Španielsko.

READ  OSN požaduje globálny očkovací program

Ministri sa stretnú vo štvrtok, aby preskúmali najnovšie údaje a rozhodli o cestovných pravidlách na august, ktoré budú zahŕňať zásadné rozhodnutia o zmene súčasného stavu medzi Španielskom a Francúzskom.

Analytici uviedli Nezávislý Španielsko by mohlo byť ďalším na zozname „jantár plus“, čo znamená, že cestujúci musia byť 10 dní izolovaní od svojho ubytovania – napriek uvoľneniu pravidiel cestovania z iných destinácií EÚ.

Po urputnom boji s francúzskou vládou o rozšírenie variácií beta v krajine sa však dnes všeobecne očakáva, že Francúzsko bude zo servera Amber Plus prevedené späť na vládny zoznam jantáru.

Tim White, nezávislý analytik údajov, povedal: „Vláda nepripúšťa pochybenia vo Francúzsku, ale počet prípadov beta variácií vo Francúzsku bol veľmi nízky, čo pochádza zo zoznamu Amber Plus tento týždeň.

Expert dodal: „Ak odrody existujú teraz, španielska pevnina a grécka pevnina by mali byť v skutočnosti premiestnené do Amber Plus.

Tim Alderslade, generálny riaditeľ britskej leteckej spoločnosti, v nedávnom rozhodnutí o zriadení špeciálnej jednotky vo Francúzsku minulý mesiac povedal: „Ľudia majú teraz dobrú príležitosť premýšľať s Amber … to znamená, že sú zaseknutí, je to skutočné zmiernenie na základe rezervácie “.

Šéf leteckej spoločnosti pre Times Radio povedal: „Do konca leta máme iba šesť až osem týždňov a desaťtisíce pracovných miest sú ohrozené v cestovnom a leteckom priemysle.“

Pán Alderslate uviedol, že kľúčom k začatiu cestovného ruchu je rozšírenie zeleného zoznamu. „Ale nejako sme našli spôsob, ako využiť dividendy z vakcín, ktoré sme vytvorili … pokúsiť sa dostať viac krajín na tento zelený zoznam.“

Podľa PC Agency Travel Advice by Rakúsko, Nemecko, Poľsko a Kanada mohli byť vo štvrtok prepojené prostredníctvom 12 miest od Amber po Green.

READ  Musk predbehol Gatesa v bohatstve. Dáva príliš veľa na charitu

Výskum zistil, že vďaka Rakúsku, Bosne, Kanade, Českej republike, Nemecku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, Poľsku, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku je menej ako 30 vládnych správ na 100 000 obyvateľov a uvoľnení vakcín a tucet krajín.

Generálny riaditeľ Heathrow John Hollande-Kaye vyzval vládu, aby rozšírila počet zelených krajín, a vyzval vládu, aby upustila od toho, aby cestujúci absolvovali testovanie PCR a nahradili ho lacnejším a jednoduchším testom laterálneho toku.

Medzitým Roger Dow, prezident Americkej cestovnej asociácie, uviedol, že Biely dom je „veľmi opatrný“ s obmedzeniami cestovania z Veľkej Británie.

Pán Dow uviedol, že britská vláda urobila „veľmi múdre rozhodnutie“ odstrániť izolačné požiadavky na plne očkovanú návštevu USA a vyzval administratívu Joe Bidena, aby sa otvorila britským cestujúcim. „Je načase, aby Spojené štáty reagovali. Je načase vrátiť ekonomiky oboch krajín.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close