svet

Boris Johnson sa zotavuje. Mal negatívny test na nový koronavírus

Premiér Boris Johnson sa naďalej zotavuje z choroby COVID-19 spôsobenej novým koronavírusom a na základe odporúčaní svojich lekárov sa už nevracia. Jeho hovorca to povedal v pondelok popoludní.

Johnson bol prepustený v nedeľu zo St. Thomas do Londýna a potom sa presťahoval do dámy, oficiálneho vidieckeho domu britských premiérov na severozápadnom okraji hlavného mesta.

Hovorca predsedu vlády James Slack tiež potvrdil, že Johnson už bol prepustený z nemocnice na negatívny výsledok na koronavírusy. Okrem toho poprel obvinenia, že vláda by oslabila závažnosť Johnsonovho stavu.

Johnsonova choroba bola diagnostikovaná 26. marca. V nedeľu 5. apríla k nemu bola presunutá nemocnica sv.

Nasledujúci deň bol prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti (JIP) s vysokou teplotou a silným kašľom. Nasledujúce dni dostal kyslíkovú podporu, ale nebol pripojený k pľúcnej ventilácii. Vo štvrtok večer bol prevezený z intenzívnej starostlivosti do pravidelnej nemocničnej služby.

Po odchode z nemocnice predseda vlády vyjadril vďaku zamestnancom Národného zdravotníckeho systému za záchranu života a uviedol, že jeho choroba sa mohla vyvinúť „tak či onak“.

Vo videu vydanom vládnym úradom neskôr uviedol: „Porazíme tento koronavírus … a porazíme ho spolu. Aj keď tento boj v žiadnom prípade neskončil, v tejto neuveriteľnej národnej bitke napredujeme“.

Hovorca Slack povedal v pondelok, že Johnson hovoril so svojím námestníkom ministra zahraničných vecí Dominikom Raabom počas jeho choroby tento víkend.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close