Zábava

Bosna a Hercegovina a Slovensko si pripomínajú 30 rokov od nadviazania diplomatických vzťahov

Dnes si pripomíname tridsiate výročie nadviazania vzájomného uznávania a diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Bosnou a Hercegovinou.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR poslal pri tejto príležitosti svoje najúprimnejšie blahoželanie.

– Slovensko stojí s vami pri podpore integrácie do EÚ a je pripravené poskytnúť pomoc pri realizácii potrebných reforiem. Želáme našim ľuďom ďalší pokrok a úspech, uviedol na Twitteri minister Rastislav Kesarin.

Veľvyslanec SR v Sarajeve Roman Hloben povedal: „Pri príležitosti tohto významného ceremoniálu môžeme s istotou povedať, že za posledných 30 rokov sa medzi oboma krajinami vytvorili silné priateľské a partnerské vzťahy. Politická a praktická podpora BaH pri jej transformácii a modernizácii a euroatlantickej integrácii.

– Je mi cťou a potešením naďalej upevňovať naše vzájomné vzťahy vo všetkých oblastiach a pracovať pre obojstranný prospech našich dvoch spriatelených krajín – povedal veľvyslanec SR v Sarajeve Hlobane.

Veľvyslanectvo SR v Sarajeve v rámci osláv tohto významného výročia zverejnilo zábery zo svojich archívov spolu s osobnými úvahami troch bývalých veľvyslancov v Bosne a Hercegovine – Miroslava Mojitu, Jána Benicu a Martina Kaku.

Tieto krátke správy sumarizujú ich osobné skúsenosti a dojmy počas ich mandátov v Bosne a Hercegovine a umožňujú nahliadnuť do silných väzieb, ktoré sme medzi našimi krajinami za posledné tri desaťročia vytvorili, oznámilo Veľvyslanectvo Slovenskej republiky.

READ  Dohoda o zdieľaní údajov so Slovenským futbalovým zväzom - novinky z európskeho herného priemyslu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close