Boston a Tampa Bay stratili a Carolina a Columbus sa rovnali sérii

dnes 06:48
|

Hokejisti z Columbus Blue Jackets zvíťazili vo štvrtok, druhý zápas štvrtkového finále NHL východnej konferencie nad Tampa Bay Lightning 3: 1 a vyrovnali sériu 1: 1.

Carolina tiež vyrovnala sériu, keď porazila Boston 3: 2. Slovenská obrankyňa a kapitán Bruins Zdeno Chara dokončený na ľade takmer 16 minút s dvoma negatívnymi bodmi, brankár Jaroslav Halák bol znova na pozícii náhradníka.

Tampinemu dresu chýbala slovenská obrankyňa Erik Černák, Celkovo strávil na ľade 17:20 minút a strelil tri strely na bránu, šesť zásahov, jeden blok a jednu diskvalifikáciu, ktorú súper potrestal gólom.

Dallas v súlade so slovenským obrancom Andrej Seker porazil Calgaryho 5: 4 a vyrovnal sériu 1: 1.

Dallas – Calgary 5: 4

Tím Lightning mohol zvýšiť svoje vedenie, keď sa Lightning v 6. minúte dostal do samostatného úniku, ale danú šancu nedokázal využiť. 8 ‚Nikita Kučerov strieľal puk spoza brankára do chrbta brankára Joonas Korpisal, ktorý ju odkopáva do siete. Tampa bola aktívnejšia pri streľbe počas celého zápasu (37:22), ale po druhýkrát nenašla recept pre fínskeho brankára. Columbus sa vyrovnal v 13. minúte vďaka Ryanovi Murrayovi a krátko pred prvou prestávkou sa ujal vedenia, keď za 16 sekúnd vylúčil Čerka.

Oliver Bjorkstrand upravil v 5. minúte na 0 – 1, keď zakončil ukážkový protiútok z pravej strany. Tampa skúsil dlhú strelu sprava, ale v 52. minúte Alexander Wennberg prešiel razantne cez bránu, ale Kevin Shattenkirk nemal problém jeho strelu chytiť. Tampa hral viac ako dve a pol minúty bez brankára na konci, ale nedokázala ju znížiť.

READ  Molkan Masters Musetti na challengeri Gran Canaria

Tretia hra štvrťfinále, ktorá sa hrá v torontskej „bubline“ v Scotiabank Arena, je naplánovaná na nedeľu od 1.30 CEST.

Na západnej konferencii v Rogers Place v Edmontone hráči Vegas po predĺžení porazili Chicago 4: 3. Vďaka víťaznému gólu Reilly Smithovej od 68. minúty viedli k zápasom 2: 0.