Svet

Boulder County AIDS Project má sviečkovú vigíliu pre tých, ktorí prišli o život v dôsledku HIV

Zatiaľ čo Boulder County bol stále uprostred epidémie koronavírusu, cez víkend sa zhromaždila malá skupina, aby objasnila ďalšie prepuknutie.

V nedeľu večer sa Boulder County AIDS Project spojil s Interfaith AIDS Alliance, aby zorganizovali súkromnú sviečkovú vigíliu na pamiatku tých, ktorí zomreli na HIV.

Na schodisku budovy BCAP na Pine Street si skupina asi 30 ľudí vypočula mená bývalých klientov BCAP, ktorí žili a zomreli na AIDS.

Zoznam je dlhý.

Barb Cartell priniesol svoju vlastnú sviečku zdobenú morskými dlaždicami na nedeľné sviečkové bdenie v Boulderi. (Všetci policajti / zamestnanci píšuci)

Boulder’s Barb Cartel žije s HIV od roku 1991 a od roku 1993 je klientom BCAP.

„Mnohé z mien uvedených dnes večer sú moji priatelia,“ povedal Cordell.

„Ale stále máme veľa úžasných ľudí žijúcich s HIV,“ dodal. „Často je ľahké zabudnúť, že HIV je stále tu. Stále ovplyvňuje životy ľudí.

Tichá spomienková prechádzka po Perlovej ulici pri pamätníku farára o. Gail McGall a Rev. Repliky od Randyho Spaldinga, ako aj od miestneho speváka a gitaristu Larryho Tamerona a harfistky Susan Kansiko.

„Sme tu dnes, aby sme povedali, že tento veľký, smrtiaci mor z našich pamätí nevypadol. Sme tu, aby sme povedali mená a pripomenuli si dary a výhody ich života,“ povedala o mŕtvych McDougallová.

Boulder County AIDS Project a Interfaith AIDS Coalition organizujú sviečkovú manifestáciu od roku 1992.

V roku 2020 bol pamätník prvýkrát za takmer dve desaťročia zrušený v dôsledku epidémie Govt-19. Do roku 2021 sa tímu takmer minula pamäť.

Beth Hodges Wowell, členka výkonného výboru BCAP, povedala, že je vzrušujúce byť späť osobne po dvoch rokoch.

„Byť späť osobne dáva mnohým ľuďom veľký vplyv a zmysel,“ povedal Hodges Wowell. „Je dôležité pamätať si a šíriť povedomie o tých, ktorí zomreli na HIV, aby sme mohli ukončiť stigmu.“

READ  Taiwanský prezident potvrdil, že americké jednotky cvičia vojakov na ostrove: CNN

Pre Sarah Annegon, riaditeľku rozvoja BCAP, je sviečková vigília spôsobom, ako si pripomenúť svojho brata Matthewa, ktorý zomrel na chorobu spojenú s AIDS v roku 1990.

„Pre mňa je to o zvyšovaní povedomia,“ povedal Annecon.

Program boja proti AIDS v Boulder County poskytuje kritickú starostlivosť a podporu približne 250 ľuďom žijúcim s HIV v okresoch Boulder, Broomfield, Gilpin a Clear Creek.

Táto nezisková organizácia bola založená v roku 1985 a poskytuje služby, ako je medicínska a dvojjazyčná správa prípadov, poisťovacia pomoc, finančná pomoc, právna pomoc a nutričná podpora tým, ktorí majú diagnostikované ochorenie. Slúži aj ako osvetové a vzdelávacie centrum na prevenciu šírenia HIV.

„Ako roky plynú, zameranie mnohých sa zmenilo. Preto je naša misia taká dôležitá – udržať ju vo svetle a nikdy nezabudnúť na tých, ktorí prišli pred nami,“ povedal Hodges Vowell.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close