Boulder, Halep a Svitolina získali skóre Gibbsland Trophy

Britka Katie Boulderová mala v pondelok na 16. kole Gibsland Trophy obrovské úvodné víťazstvo nad Annou Kalinskaya, v 16. kole bola najlepšie nasadená Simona Halepová a 3. nasadená Elena Svitolinová.

Potrebujem túto výhru, pretože som nehral na oficiálnom turnaji od októbra minulého roku, takže to už bolo dlho. Chcel som cítiť súd, chcel som cítiť hru. Viem, že to bude ťažký zápas, [Potapova] Veľmi silný. Nie je to ľahké, ale snažil som sa, ako som mohol, a som šťastný.
Simona Halep

Bol to zaujímavý štart pre Bouldera, ktorý je po dlhej neprítomnosti so zranením chrbta v roku 2019 momentálne na 371. mieste a Gibsland Trophy je jeho druhým podujatím WTA za takmer dva roky.

Britt skončil 82. dva roky pred zlomeninou bolesti chrbta, ktorá ho prinútila v roku 2019 absolvovať turné po dobu 7 mesiacov. Väčšinou hrával v kolách IDF, takže táto výhra je najvyššou konkurenčnou úrovňou Boulderu od daného kola. Výhra na AO 2019.

S obmedzeným hracím časom kvôli infekcii korónovým vírusom 24-ročný hráč dominoval nad 107. Rusom, 6: 1 6: 3 za 59 minút a porazil americkú tínedžerku Koko Kaufovú, svetovú jednotku. 48, minulá Švajčiarka Jill Deachmanová 6-3 6-7 (6) 7-6 (5).

5. nasadená skupina Johanna Konda si v utorok zahrá s Američanom Bernardom Perom po pí v prvom kole.

14. hráčka Kauf sa v druhom sete ujala vedenia 4: 2 a v treťom sete 4: 1, nakoniec zvíťazila za 2 hodiny a 47 minút.

„Úprimný, duševne pozitívny,“ uviedol Koff počas rozhovoru po súde ako kľúč k úspechu. „Bol to určite náročný zápas, ktorý som cítil pre nás oboch.“

„Myslím na všetok tréning, ktorý som absolvoval mimo sezóny. Dokázal som prejsť tromi tvrdými setmi a nikdy som sa necítil unavený.“

Iba 9 umiestnení v rebríčku delí Coffa od 57 v rebríčku Teachman a čísla vychádzajúce z tejto aféry boli úzko spojené, pričom každý hráč vytvoril 12 brejkbalov, zatiaľ čo iba 4 víťazi a 3 nevynútené chyby od seba oddelili dvojicu.

READ  Hokejový program UMass Lowell vsietil dvoch veľkých útočníkov

Kauf, najmladší hráč remízy vo veku 16 rokov, sa vrátil do hviezdy s náskokom 4: 3 v prvom sete.

Američan postúpil tak, že svoju druhú šancu zmenil na 5: 3 a sebavedome zbieral sieť, odložil réžiu a volej, aby získal prvý set s romantickým úlovkom.

Teachman prenasledoval drop-shot a tlačil na víťaza 4: 4, aby zrušil druhý skorý štart.

Rýchlosť švajčiarskych striel počas zápasu stúpala a ona bola odmenená použitým rozbíjačom bekhendu za vynútenie chyby.

Kauf sa ujal vedenia 4: 1, kým Teachman opäť postúpil o rozhodujúci tajbrejk, ktorý bol tesný, až kým si Američan po 2 hodinách a 38 minútach hryzania nechtov nevyžiadal posledné 2 body.

Simona Halepová, ktorá nehrala od vlaňajšieho októbra, je šťastná, že je späť na kurte.

Prostredníctvom Getty Images © David Gray / AFP

Svetová dvojka Halep porazila v prvom sete sezóny, ktorý trval 78 minút, Rusku Anastasiu Botapovovú 6: 4, 6: 4.

Najvyššie položený hráč čelil náročnej skúške majstra sveta z roku 2016, juniorského šampióna vo Wimbledone 2016 a 17 pre 23 víťazov Potapovej, vyžadoval rovnaké množstvo chýb ako jeho súper.

„Potrebujem túto výhru, pretože od októbra minulého roku som nehral žiadny oficiálny zápas, takže to už bolo dlho,“ uviedol Halep v rozhovore pre súd. „Chcel som cítiť súd, chcel som cítiť hru.“

„Viem, že to bude ťažký zápas. [Potapova] Veľmi silný.

„Nie je to ľahké, ale snažil som sa, ako som mohol, a som šťastný.“

Halep bude najbližšie čeliť šestnástej nemeckej Laure Siegemondovej alebo austrálskej divokej karte Destani Iowa.

Potapovová po celý čas visela s Halepovou a v úvodnej prestávke sa ujala vedenia, ale Rumunky ho držali na hranici 2: 1 a už sa nikdy nevzdali, keď sa ujali vedenia za 11 víťazmi, z toho 3 esami.

Rus upustil od svojej agresívnej hry na druhom mieste a dal si ďalšiu predčasnú prestávku, aby sa ujal vedenia 3: 1, ale Halepova úžasná obranná schopnosť a hĺbka strely pomohli Potapovovej zabrániť v opustení setu.

READ  FK Bohroni prehral so Slovenkou Fortuna Liga

Halepová prenasledovala všetko, čo Boldova odhodila, dychtivo to otočila, porazila forhendového víťaza 5: 4 a nezvratné podanie spečatilo dohodu v ďalšej hre.

„Je také príjemné vidieť, ako nás tu ľudia povzbudzujú, takže ďakujem.“ [for coming], „Povedal. „Zmeškal som stretnutie.“ Je fajn získať späť. “

Elena Svitolina pricestuje proti Andrei Petkovičovej, aby postúpila na G3 v súťaži Gibsland Trophy

V pondelok bola v akcii aj 3. nasadená Elena Svitolinová, ktorá zvíťazila nad bývalou najlepšou Nemkou Andreou Petkovičovou 6: 6, 6: 4 v sete.

„Bolo to vzrušujúce,“ povedala Svitolinová po prvom letnom zápase Aussie po úvodnom kole. „Jednoducho som si to všimol [Petkovic] Už tu vyhrala zápas, takže som vedel, že bude pripravená prísť rovno, pripravená na hru. “

Petkovič potlačil na olympijských hrách v Riu 2016 Svitolinovú na 3 sety, ale postúpil po tom, čo hral svetovú jedničku na hodinu a 9 minút, pričom ukrajinská streľba vyradila v 10 zápasoch Petkoviča 19 víťazov.

„Myslím si, že pár zápasov v Abú Zabí mi pomohlo dostať sa priamo do zápasu a začala som byť silná,“ uviedla Svitolinová v úvode sezóny, keď postúpila do štvrťfinále. „Dobre som trafil loptu a dobre sa pohyboval.“

„Nakoniec som celý zápas hral veľmi solídne a bol som šťastný z výhry v dvoch setoch.“

Jeden maratón otvoril preteky a Svitolina sa pred únikom musel prizerať na 6 brejkbalov, ale keďže mu bolo povedané, aby sa ujal vedenia v posledných 5 hrách, bol na zvyšok setu príliš priamy.

Po 5 brejkoch za sebou z 2: 2 sa to v druhom zhoršilo.

Svitolina, ktorá slúžila v zápase 5: 4, zaostala za 0: 30, ale Ukrajina klesla o 4 body za sebou, aby spečatila brejk a spečatila víťazstvo jedným esom.

Ďalej zvíťazila nad šampiónkou Roland Cros z roku 2017 Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska 6: 4, 7: 5 v sete v trháku 3. kola pred Čiernou Horou Tangou Koviničovou.

READ  Kde a ako sledovať Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2023 v Anglicku?

Predtým bola bývalá svetová jednotka č. 11 Alice Garnettová z Francúzska prvou víťazkou v aréne Margaret Court, pretože Ajla Tomljanovic zvíťazila nad ďalšou austrálskou nádejou 5: 7 6: 6: 3 za 2 hodiny 22 minút. Vojna.

„Čítal som svoje malé poznámky a mám malú knihu,“ povedal s úsmevom Garnett vo svojom súdnom rozhovore. „Mal som pravdu:‚ No, len si musíš pripomenúť, čo je práve teraz dôležité ‘, bolo to trochu agresívnejšie, choď trochu viac k mojim strelám a pohni nohami, pretože bez mojich nôh je moja hra ničím.

„Od začiatku druhého setu je to úplne iný zápas.“

Zložitý prvý set plný hlbokej hry dvojice nakoniec šiel Tomljanovičovi po 64 minútach.

V druhom však dominoval Garnett, ktorý porazil Francúzku v každom z prvých dvoch setov o 10 výhier, pričom 21 nevynútených chýb, ktoré urobil v úvodnej hre, znížil iba na 4 v sete dva.

Tomljanovič, ktorý sa v prvom a poslednom zápase finále umiestnil na 69. mieste, zvíťazil nad svetovou jednotkou 53, čo bolo jeho druhé víťazstvo v troch stretnutiach proti Austrálčanom.

USA Garnettová bude čeliť nasadenej šampiónke Open č. 2 Naomi Osaka z Japonska, ktorá strávila nejaký čas skautovaním svojej súperky.

Na inom mieste Talianka Jasmine Paulini v druhom kole svojej Gibsland Trophy zachránila 2 mečbaly, keď porazila 10. nasadenú Wang Qiang, ktorá v druhom sete držala Číňanky na čele 5: 2 a 5: 3. , 3-6 7-5 6-4.

Ôsma nasadená Češka Carolina Muzhsova zvíťazila nad Katie McNallyovou zo Spojených štátov 6: 1, 6: 1, zatiaľ čo ruská nasadená jednotka č. 9 Jekaterina Alexandrová zvíťazila nad Annou Carolinou Schmitlovou zo Slovenska 3: 6, 4: 6, 6: 4. 2.

Alice Garnett čelí v súťaži R2 of the Gibsland Trophy semene číslo 2 Naomi Osaky