Zábava

Bože, Adela má dnes 40: Aha, ako vyzerala pred SuperStar!

Adela Banášová sa narodila 12. októbra 1980 v Bratislave ako dcéra spisovateľa, politika a diplomata Jozefa Banáša. V pätnástich sa ponorila do sveta modelingu, no podľa jej slov to nebolo povolanie, ktorému by sa chcela venovať.

Úspešnú kariéru moderátorky začala v 16 rokoch ako anketárka pre ranú televíznu šou. Neskôr popri štúdiu kulturológie na bratislavskej Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (FiF UK) začala pracovať v rozhlase.

Postupne sa do povedomia poslucháčov dostalo najmä vďaka vtipnému a originálnemu prejavu a trefným poznámkam, ktoré pohotovo vymenila so svojím kolegom a dobrým priateľom Matejom „Sajfom“ Ciferom. Riadne sa doplňujúci pár je už mnoho rokov jedným z najpopulárnejších rozhlasových moderátorov.

Adela Banášová ako 23-ročná, tesne pred projektom SuperStar
Bože, Adela má dnes

Zdroj: TASR

Prvým veľkým televíznym projektom Adely Banášovej bola humoristická šou Sedem sro (2002), kde svojim kvalitným humorom vyslala osobnosti ako Milan Lasica, Stano Radič, Zuzana Fialová či Marián Labuda.

Charizmatická blondínka sa stala všeobecne známa medzi speváckou šou Slovensko hľadá superstar (2004), ktorú moderoval Martin „Pyc“ Rausch. Dokázala, že jej nerobí problém kamera ani veľké publikum, a tým sa otvorili dvere moderovaniu veľkých televíznych projektov.

Bože, Adela má dnes

Zdroj: TASR

Svoj dar reči predviedla napríklad v snímkach Let’s Dance (2006), Česko – Slovenská SuperStar (2009), Slovenka roka (2010), Osobnosť televíznej obrazovky 2010 alebo Chart show (2014). Ako porotkyňa sa predstavila v programe Slovensko má talent (2008) a ako tanečnica súťažila v Let’s Dance IV (2009). Jedným z úspešných projektov ostrieľanej moderátorky bola jej vlastná nočná talkshow s názvom Adela show (2010).

V roku 2006 vydala spolu so spomínaným Matejom „Sajfom“ Cifom knihu s názvom Veci, ktoré viete relatívne málo, s výberom najlepšieho vysielania Bonmots v ich spoločnej rozhlasovej relácii. Titul sa stal jednou z najpredávanejších kníh roku 2006.

Známa moderátorka v posledných rokoch vo svojom programe s názvom Trochu inak pozýva v posledných rokoch do Štúdia Slovenského národného divadla (SND) hostí výnimočných svojou originalitou.

Adela je vydatá, jej manželom je markizácky moderátor Viktor Vincze.

Bože, Adela má dnes

Zdroj: Nina Vančová foto

READ  Tlak na Kate vo vzťahu k štvrtému dieťaťu je obrovský: Kráľovná sa v nej vidí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close