Brady padá do druhej prekážky

Po tom, čo za 81 minút zvíťazil nad britským číslom 5 Liam Brady 6-4, 6-2, sa vo štvrťfinále Sardogna Open postaví Nemec John-Leonard Struff proti Gruzíncovi Nicolasovi Basilashvili.

Brady, ktorý sa kvalifikoval do turnaja, začal silno prelomením piateho semena v druhej hre, ale Struff na 41. mieste sa okamžite stiahol, aby spečatil svoju moc v turnaji.

Brady na 152. mieste – je na čele rebríčka – v druhom sete vybledol, pretože Struff svojimi výkonnejšími službami a tvrdým forhendom zdôraznil nerovnosť v príslušnom hodnotení.

Štvrtý nasadený hráč Basilašvili musel pred ziskom setu 4: 6, 6: 4, 7: 5 nad slovenským kvalifikantom Josephom Kovalikom uchrániť päť mečbalov.

Ušiel utiahnutému trojstavcovi, ktorý hral v spomalených podmienkach, čo ovplyvnilo jeho agresívny štýl, a to nebolo dôležité až do rozhodujúceho 10. zápasu.

Na maratóne mal päť šancí poraziť svojho súpera. Gruzínca chytili a potom dostali príležitosť slúžiť sám, čo aj náležite urobil.

V ďalších činnostiach Slovinec Aljaz Beden zvíťazil nad Bielorusom Igorom Gerasimom 6: 4: 6: 6 (5), aby dal FF gól v akcii, zotavenie a skorý brejk, za ktorým nasledoval FF v nasledujúcich hrách o prvý set.

V druhom to bol vyrovnaný zápas, ale raz v tajbrejku sa Bedin ujal vedenia 4: 0 a pripísal si postup do štvrťfinále.

Bude tu druhý nasadený Američan Taylor Fritz, ktorý zvíťazil v jednodňovej dvojhre 6: 2 7: 6 (2).

Američanka, ktorá sa nedávno etablovala ako Američanka číslo 1, prehodila úvodný set proti Slovákovi Andrzejovi Martinovi a v druhom sete si dvojica vymenila každý po dvoch brejkoch.

Quinn Rooney / Getty Images

Prvý nasadený Pablo Carreno Busta v Marbelle na turnaji Anitech 365 Andalusia Open porazil Španielku Mariu Villa Villa Martinezovú, ktorá sa kvalifikovala 7-6 (2) 6: 3, aby zariadila zápas druhého kola proti siedmemu nasadenému Sunwu Kuonovi z Kórea. Argentínsky Fazundo Bognis 6: 6 6-3.

Štvrtý nasadený Španiel Albert Ramos Vinolas zdolal Litvana Ricardosa Fernandeza 6: 6, 6: 6, 6: 3 po 2 hodinách, 12 minútach.

Ramos Vinolas bude čeliť Slovákovi Norbertovi Composovi, ktorý dosiahol štvrtú štvrťfinálovú prehru v kariére Argentínčana Federica Delphonisa 5-7 7-6 (4) 7-6 (1).