Ekonomika

Bratislavský Volkswagen čaká veľká investícia: má priniesť 2 000 pracovných miest

V piatok sa vedenie skupiny rozhodlo presunúť výrobu luxusných automobilov Škoda Superb a Volkswagen Passat do bratislavského závodu od roku 2023. Tento projekt si vyžiada približne 500 miliónov eur, bratislavský závod by mal v najbližších rokoch preinvestovať zhruba miliardu eur. . Celková výrobná kapacita závodu sa nezmení.

„Preberaním nových produktov nechceme iba udržať úroveň zamestnanosti na súčasnej úrovni, ale chceme aj rozširovať a dokončovať pracovné miesta.“ povedal Krapoth. Spoločnosť podľa neho počíta s vytvorením 2 000 nových pracovných miest.

Zdroj: TASR / Martin Baumann

Podľa premiéra je dôležité dlhodobé plánovanie

Investíciu privítal aj premiér Igor Matovič. Za alokáciou výroby nových modelov vidí okrem iného aj doterajšie vynikajúce výsledky bratislavského Volkswagenu v rámci koncernu. Po zrušení plánov na výstavbu novej továrne v Turecku sa o investíciu usilovali aj ďalšie závody skupiny. „Bez opakovaného opakovania závodu Volkswagen Slovakia ako najlepšieho z koncernových závodov v rámci koncernu Volkswagen by táto investícia na Slovensko nemusela prísť,“ povedal Matovič.

Aj keď je začiatok výroby nových modelov stanovený na rok 2023, podľa premiéra je dôležité dlhodobé plánovanie. „Nevedieť v takej továrni, aký model sa tu bude vyrábať o tri, štyri, päť rokov, by bola veľmi neistá budúcnosť a všetci sme mali kamenné srdce,“ dodal predseda vlády.

Na snímke vpravo minister

Zdroj: TASR / Martin Baumann

Minister financií Eduard Heger pripisuje rozhodnutie skupiny investovať na Slovensku vládnemu úsiliu o zlepšenie podnikateľského prostredia a posunutie rebríčka Doing business. „Dobrou správou je, že zamestnanosť neklesne, ale prostredníctvom tejto investície porastie.“ Poznamenal Heger.

Závod v súčasnosti zamestnáva okolo 12 000 ľudí a nepriamo vytvára ďalšie pracovné miesta v spoločnostiach svojich dodávateľov. Heger pripomenul, že Volkswagen je jedným z najväčších investorov na Slovensku a doteraz preinvestoval okolo 4,5 miliardy eur.

READ  BMW iX: Toto má byť lístok do budúcnosti. 600 km na jedno nabitie! - Správy - Auto

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '214247095256236', // App ID status : true, // check login status cookie : true, // enable cookies to allow the server to access the session xfbml : true // parse XFBML }); FB.Event.subscribe('auth.login', function () { SocialReader.afterLogin(); }); FB.getLoginStatus(function(response){ SocialReader.width = $("#floatile").length > 0 ? "narrow" : "wide"; if ((window.location+"").search("narrow") > 0) SocialReader.width = "narrow"; if ((window.location+"").search("wide") > 0) SocialReader.width = "wide"; SocialReader.showReader(response); }); }; // Load the SDK Asynchronously (function(d){ var js, id = 'facebook-jssdk'; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement('script'); js.id = id; js.async = true; js.src = "https://connect.facebook.net/sk_SK/all.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }(document));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close