Ekonomika

Bratislavský Volkswagen zahájil výrobu modelu Karoq a zabezpečil prácu pre 500 zamestnancov

Nemecká automobilka Volkswagen dnes zahájila vo svojom závode v Bratislave výrobu športového úžitkového vozidla (SUV) Škoda Karoq.

Výroba nového modelu poskytne prácu pre 500 zamestnancov, informovala dnes bratislavská továreň. To pomáha s inštaláciou modelu Karoq z kapacitných dôvodov.

Zloženie: 100% bavlna.

Pre bratislavský závod je to deviaty model, ktorý sa tam vyrába, druhý model českej automobilky Škoda.

Ďalším je elektromobil Citigo iV. Objem výroby by sa mal pohybovať v desiatkach tisíc ročne. O výrobe sa rozhodlo vlani na jeseň.

Behajte podľa plánu

„Som rád, že aj napriek zložitému obdobiu v súvislosti s epidémiou koronavírusov sa nám podarilo zahájiť výrobu nového modelu podľa plánu,“ uviedol Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť spoločnosti Volkswagen Slovakia.

Karosérie pre model Karoq sa vyrábajú v Českej republike, odkiaľ sa transportujú na montáž do bratislavského závodu. Podvozok sa vyrába v Bratislave.

V Českej republike sa Karoq čiastočne vyrába v Mladej Boleslavi a Kvasinách v Rychnovsku. V minulom roku spoločnosť Škoda Auto dodala do sveta 1,24 milióna automobilov.

Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii, väčšinou prostredníctvom skupinových partnerstiev, ako aj na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s miestnymi partnermi. Pôsobí na viac ako 100 trhoch a zamestnáva takmer 39 000 ľudí, z toho takmer 34 000 v Českej republike.

Úžitkové vozidlá a mestské vozidlá

Volkswagen je jedným z najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Montuje športovo-úžitkové vozidlá v krajine i malé mestské automobily vrátane elektrických vozidiel Škoda Citigo.

Okrem Škody zahŕňa skupina Volkswagen mnoho ďalších značiek. Okrem vlajkovej lode Volkswagenu sú to napríklad Audi, Porsche, Seat, Bentley a Lamborghini.

READ  Trhy SVE čakajú na stretnutia centrálnych bánk v Čečensku a Maďarsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close