Svet

Brazílsky navrátilec vyložil 92 vriec kokaínu na letisku Abuja

Na medzinárodnom letisku Nnamdi Azikiwe (NAIA) Abuja zatkli agenti 53-ročného brazílskeho navrátilca Okolieho Nwabuezeho. Národná protidrogová agentúra (NDLEA) údajne doviezla 92 balení kokaínu.

Pán Nwabueze, otec dvoch detí, drogy požil a po niekoľkých dňoch v zariadení agentúry ich omdlel.

Toto bolo obsiahnuté vo vyhlásení riaditeľky médií a advokácie NDLEA Femi Babafemi v nedeľu v Abuji.

Babafemi uviedol, že podozrivý, ktorý pochádza z dediny Mmaku v oblasti miestnej samosprávy Awku v štáte Enugu, bol zatknutý 2. septembra.

Zatkli ho pri prílete lietadla spoločnosti Qatar Airways na trase Brazília – Dauha – Abuja.

Hovorca NDLEA uviedol, že podozrivý sa v roku 2004 presťahoval z Nigérie do Mozambiku a napokon v roku 2017 migroval do Brazílie.

Dodal, že pred rozhodnutím o dovoze nelegálnej látky za poplatok 4000 dolárov získal povolenie na pobyt.

V rovnakom duchu bol na medzinárodnom letisku Mallam Aminu Kano (MAKIA), Kano, zatknutý aj 42-ročný muž identifikovaný ako Aliyu Kwasare.

Babafemi uviedol, že podozrivého chytili pri pokuse vyviezť zásielku novej psychoaktívnej látky s názvom „Aguskura“ do Saudskej Arábie.

Povedal, že podozrivý, domorodec Kwere LGA v Sokoto, ktorý býval v oblasti Koron Dutse v Kano, bol zatknutý 5. septembra.

Povedal, že bol zatknutý počas externého odbavenia cestujúcich na linke Ethiopian Airlines do Rijádu.

V ďalšom vývoji bolo na medzinárodnom letisku Murtala Mohammeda (MMIA) v Ikeja Lagos zadržaných menej ako 1,099 milióna tabliet tramadolu (225 mg).

Babafemi uviedol, že drogy boli zadržané prostredníctvom medziagentúrnej spolupráce medzi NDLEA a nigérijskou colnou správou.

„Liečivé opioidy balené v 50 kartónoch s hmotnosťou 2 058,90 kg boli dovezené z Pakistanu cez Addis-Abebu na Ethiopian Airways.

„Tento náklad bol ukrytý medzi inými nekontrolovanými drogami.

„Aj nákladný agent identifikovaný ako Aliyu Abubakar bol zatknutý v piatok vo vývoznej hale Nigerian Aviation Handling Company Plc (NAHCO) na letisku.

READ  Otec opúšťa rodinu v Limericku, aby bojoval vo vojne na rodnej Ukrajine

„Caro White bol zatknutý za pokus o vývoz kanabisu ukrytého vo fľašiach s telovým mliekom,“ povedal.

(NAN)


Podporte žurnalistiku Premium Times pre jej integritu a dôveryhodnosť

Dobrá žurnalistika stojí veľa peňazí. Iba dobrá žurnalistika však môže zabezpečiť možnosť dobrej spoločnosti, zodpovednej demokracie a transparentnej vlády.

Ak chcete pokračovať v slobodnom prístupe k najlepšej investigatívnej žurnalistike v krajine, žiadame vás, aby ste zvážili poskytnutie mierneho príspevku tejto ušľachtilej iniciatíve.

Príspevkom do PREMIUM TIME pomáhate udržiavať relevantný časopis a zabezpečiť, aby bol bezplatný a dostupný pre všetkých.

DarovaťTextové reklamy: Zavolajte Willymu – +2348098788999
BT Make Campaign AD

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close