Technológie

Brazílsky Youtuber už otvoril konzolu Xbox Series X. Toto je vnútorný pohľad

Všetko prehľadne upravené.

Xbox Series X sme už videli rozobraté, ale stalo sa to v marci a bola to špeciálne vytvorená konzola, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre demontáž. Konzole tak chýbalo niekoľko komponentov (SSD disk) a komponenty obsahovali magnety pre pohodlné skladanie.

„Črevá“ produkčnej verzie konzoly sme sa však zatiaľ nedočkali a boli sme na ne úprimne celkom zvedaví, pretože kompaktná veľkosť naznačuje, že jednotlivé komponenty museli byť uložené veľmi citlivo, aby nedošlo k prehriatiu.

Nakoniec sme však nemuseli čakať, kým vyjde konzola, pretože bola brazílska Youtuber Detonando Gueek odstránil zadnú časť konzoly a ukázal nám, ako vyzerá konzola bez zadného krytu. Vo videu nám ukázal aj produkčnú verziu ventilátora.

A dojmy? Nič prekvapivé demontáž konzoly Xbox Series X nepriniesla. Rovnako ako Xbox One X, aj jednotlivé komponenty systému sú rozmiestnené efektívne, káble sú minimálne a celej konštrukcii dominuje hliníkové šasi umiestnené v strede. Na ľavej strane dominuje chladič parnej komory, ktorý dohliada na to, aby sa APU nezačala horieť, a na pravej strane je napájanie, disková jednotka a tiež SSD disk. Celé to drží spolu pomocou plastovej spony.

Dobrá správa je, že čistenie ventilátora sa javí ako mimoriadne ľahké, pretože sa ľahko vkladá do celého systému a demontovať budete musieť iba konektor, ktorým je pripojený k základnej doske. Demontáž zvyšku systému však bude pravdepodobne väčším problémom.

Zdroj: Youtube

Páči sa vám tento článok? Zdieľaj to!

READ  Nový smartfón HONOR 10X Lite zaujme dlhou výdržou batérie a cenou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close