Zábava

Brian Baják vydal video k piesni Interstellar s originálnou 9-strunovou gitarou slovenskej značky Sivčák

včera o 09:00 | redakčná kancelária

Gitarista Brian Baják vydal video pre svoju novú inštrumentálnu skladbu Interstellar, ktorá je jeho prvou skladbou zaznamenanou na 9-strunovej gitare zo slovenskej dielne majstra Sivčáka. O bubny sa postaral Christopher Géci a video sa natáčalo v Žiline a okolí.

brian Baják nahral viac ako sedemminútovú skladbu medzihviezdny vo vlastnom štúdiu v Žiline. Táto značka podnikových gitaristov Sivčák pomohol spustiť svoj podpisový model gitary BW # GS pred viac ako 10 rokmi, keď išlo o 7-strunový model. Nasledovala štandardná 6-strunová verzia a neskôr bol pridaný 8-strunový model založený na dopyte gitaristov z celého sveta a súčasnou novinkou je 9-strunový nástroj. BW9GS,

„Od prvých pokusov o 9-strunovú gitaru po túto pieseň to bola pre mňa zaujímavá, vzrušujúca a nie vždy ľahká cesta. Aj keď môj hlavný nástroj zostáva 7-strunovým Sivčák BW7GS, medzihviezdny určite to nezostane moja posledná pieseň na deviatich strunách, “hovorí talentovaný hudobník a skladateľ.

V novinke plnej imaginatívnych zmien a nekompromisných rytmov spojil Brian „kozmickú“ filmovú atmosféru s tvrdosťou kovu a úchvatnými sólami. Okrem jeho gitarového majstrovstva môžete v piesni počuť aj talentovaného bubeníka christopher Géciho. Hudba je obohatená o vizuál poskytnutý kameramanom Martin Michút, Základný priestor pre natáčanie zabezpečilo kultúrne stredisko Stanica Žilina-Záriečie a svetelný dizajn vytvorený Ints Plavnieks,


Kto je Brian Bajak?

Slovenský gitarista, producent, skladateľ a spevák Brian Baják začal hrať na klavír vo veku 6 rokov a týmto nástrojom pokračoval v 9-ročnom štúdiu v oblasti klasickej hudby, čo mu poskytlo silný hudobný základ. Neskôr začal hrať na gitare a počas svojho pôsobenia v Londýne sa mu podarilo študovať veľa aspektov modernej elektrickej gitary.

V minulosti pracoval okrem iného v skupinách HT, Brainscan, Problem alebo Baron Blade. Gitarovú kariéru spojil so slovenskou gitarovou značkou Sivčák, ktorá od roku 2008 vyrába Brianov gitarový model so značkou BW # GS. V súčasnosti pracuje ako hudobný producent a zvukový inžinier a venuje sa vlastnej sólovej práci. Minulý rok začal experimentovať s 9-strunovými gitarami a nová gitara BW9GS netrvala dlho.

READ  Ivan Astrochovský číta film o slovenskom kameramanovi

„Áno, to je línia profesionality! Vynikajúce výtvory a nápady Briana vytvorené priamo pre tento nástroj BW9GS. Som rád, že všetky prísne podrobnosti, ktoré sme s Brianom doladili pred tým, ako sme túto gitaru dosiahli, dosiahli náš cieľ. pripravíme sa v budúcnosti. spolu mnoho ďalších veľkých prekvapení … Vďaka, Brian! “oceňuje spoluprácu výrobcu gitary Rudolf Sivčák, Na základe Bajákových experimentov s rôznymi 9-strunovými gitárami prevzal výzvu a kvôli požadovanej všestrannosti a veľkému tonálnemu rozsahu bola gitara vyrobená v multiscale verzii (v anglickom „multiscale“).

Informácie a fotografie do redakcie Hudba.sk od Briana Bajáka. Upravili sme tlačovú správu. Viac informácií nájdete na www.brianbajak.com www.sollerguitars.com,

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close