Ekonomika

Bridge MP hovorí, že Chorvátsko sa stalo domovom pre seniorov v EÚ

Záhreb, 30. augusta 2021 – Poslanec opozičného mosta Swornimir Troscode sa v pondelok pochválil, že sa ekonomike krajiny nedarí napriek vládnemu chváleniu sa tým, že sa ekonomická situácia krajiny nezlepšuje, a kritizoval krajinu za nedostatočnú produkciu a prehnanú dôveru v cestovný ruch. .

„Vzhľadom na našu stratégiu otvoreného cestovného ruchu je dobré, že HDP v poslednom štvrťroku vzrástol o 16,1%, ale máme aj šťastie, pretože Španielsko je zatvorené kvôli epidémiám a požiarom Grécka,“ povedal Troscode na tlačovej konferencii.

Poznamenal, že odborníci nekomentovali vplyv inflácie a rastu cien na rast HDP.

„Ak by neboli žiadne vonkajšie otrasy, ako sú epidémie a výluky, vrátili by sme sa k ekonomickej realite Chorvátska, ktorá predstavuje 91% HDP. Preto musíme hovoriť o skutočných štrukturálnych reformách v ekonomickom sektore. Strávené,“ povedal , ktorá požaduje reformu súdnictva.

Ekonomika je založená skôr na turizme ako na produkcii

Troscode sa domnieva, že ďalším problémom sú investície verejného sektora, a pripomína vyhlásenie vlády, že finančné prostriedky EÚ by nakoniec skončili so súkromnými spoločnosťami na zotavenie sa z krízy spôsobenej koronavírusom.

Povedal, že peniaze sa k podnikateľom dostanú prostredníctvom verejného obstarávania a vieme, ako sa tieto alokácie robia, a oni sa k podnikateľom nedostanú. Projekty, ktoré by v súčasnosti nemali byť prioritou.

Poslanec uviedol, že národné hospodárstvo nie je založené na produkcii. Povedané, čo dokázali projekty ako Belgenakov most, ktorý bol podľa neho dobrý, ale finančné prostriedky EÚ, ktoré boli na to schválené, skončili v čínštine, gréčtine a na účtoch. V nej pracujú rakúske firmy.

Naše hospodárstvo staviame na turizme namiesto výroby, ktorá vytvára pracovné miesta a je najlepším nástrojom boja proti inflácii, povedal.

„Pri pohľade na celý obraz máme dojem, že Chorvátsko je výlučne turistickou destináciou a domovom dôchodcov EÚ,“ povedal s tým, že v Nemecku sa usadilo 310 000 Chorvátov narodených v rokoch 1984 až 1999.

READ  3 námorné iniciatívy pre bezpečnosť a hospodárstvo Spojených štátov

Varoval, že mzdy na Slovensku sa za posledných 15 rokov zvýšili o tisíc eur, zatiaľ čo v Chorvátsku sa zvýšili o 327 eur ročne alebo len o 20 eur.

Referendum o zavedení eura

Na otázku, či Bridge podporí kampaň chorvátskych panovníkov, ktorí požadujú referendum o zavedení eura, Troscode uviedol, že jeho strana je za zavedenie eura, ale Chorvátsko na to ešte nie je pripravené a nie je pripravené na silnú konkurenciu v EÚ.

„Áno euru, pretože sme tento záväzok podľa Lisabonskej dohody prijali, ale zatiaľ nie, pretože na to ešte nie sme pripravení,“ povedal.

Ak sa chcete dozvedieť viac o politike, kliknite sem.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close