Británia, Česko a Slovensko vyhrávajú zápasy tímov na majstrovstvách Európy

Británia, Česko a Slovensko oslavujú tímové víťazstvo druhý deň majstrovstiev Európy v kanoistickom slalome Európskej asociácie (ECA) vo Iveri.

Turnaj štyroch tímov bol stredobodom popoludňajších pretekov v talianskom štúdiu della Canova Citta de Ivrea. Na úvod dňa sa sústredili horúčavy podujatí pre ženy a mužov v kanoe.

Slovensko získalo na podujatiach družstiev C1 kanoe dvojnásobné zlato, pričom počas pretekov neboli penalizované ani ich mužské ani ženské tímy.

Podujatie C1 žien vyhrali Simona Klezteková, Susanna Panková a Monica Skachova, ktoré dosiahli čas 1 minúty 52,22 cm.

Britky Kimberly Woodsová, Mallory Franklinová a Sophie O’Keefeová posunuli slovenský tím bližšie a po dvoch sekundách trestu skončili 4,29 s za sebou.

Bronz si pripísali Francúzka Marjorie DeLasse, Lucy Brioux a Angel Gu.

Všetci traja dostali počas podujatia štyri trestné sekundy.

Slovenskému mužskému tímu sa nepodarilo získať zlato s Alexandrom Slafkovským, Michaelom Martiganom a Modageom Benazom za 1: 31,86.

Druhé miesto 1: 36,01 znemožnilo Talianovi Roberto Colasingerimu, Raffaellovi Ivaldimu a Flaviovi Micosimu dve trestné sekundy.

Tretí skončili Slovinci Benjamin Chavez, Luca Posic a Nejk Polencic s časom 7,52.

Británia vyhrala finále K1 žien, Woods a Franklin zvíťazili nad Fionou Pennyovou.

Britský tím skončil s trestným časom 1 minúty 45,79 za dve trestné sekundy.

Rakúske Corinna Kuhnley, Antonia Oshmutzová a Victoria Wolfhardtová pomaličky zaznamenali 2,19 bodu po dosiahnutí rovnakých trestných sekúnd v britskej sérii.

Tretie za Českou republikou Katarínou Minárikom Gudejovou, Veronikou Vozdovou a Anthony Káluskovou zaostali za 5,81 so štyrmi penaltami.

V mužských pretekoch K1 skončilo prvých päť tímov navzájom do štyroch sekúnd, každé s dvoma trestnými sekundami.

Česká republika zvíťazila s hodinkami Jiri Przczek, Vavrinek Hratilek a Witprindis 1: 28,54.

READ  Slovensko stúpa za Rumunskom; Bulharsko sa odrazilo po prvom víťazstve – predkvalifikácia FIBA ​​​​EuroBasket 2025

Na druhom mieste sú Nemci Hans Einer, Tim McSainer a Stephen Hengst s 1,62. Za nimi nasledujú Briti Bradley Forbes-Griens, Joseph Clarke a Christopher Bowers za 2,31.

Taliansko stratilo jedno pódium na 0,01, zatiaľ čo Slovensko skončilo piate s 3,57.

V rannom osobnom horúčave bola Franklinova rýchla kvalifikácia do ženského finále C1, keď britská atlétka po jasnom behu uvoľnila čas 1: 32,09.

Gabriela Šátková z Českej republiky a Susanna Panková zo Slovenska boli na 4,25, respektíve 5,06.

Slovakovsky ukončil mužskú disciplínu 1: 28,89, keď porazil talianskeho Ivaldiho o 0,8.