šport

Británia dominuje titulom v Roehamptone

Britskí hráči sa tešili z trofejného úspechu na turnaji Roehampton ITF World Tennis Tour M25 na tráve, keď tínedžer Dorset Toby Samuel dosiahol najväčšie víťazstvo v kariére v mužskej dvojhre a britskej štvorhre mužov a žien.

Devätnásťročný Samuel porazil na trávnatých kurtoch v Roehamptone svojho skúsenejšieho krajana Henryho Pattona 6:4, 6:7(8), 6:4.

Samuel, v súčasnosti na University of South Carolina, viedol štvrťfinálovú zostavu, v ktorej dominovali britskí hráči, vrátane najlepšieho nasadeného Alastaira Graya, ktorý je podporovaný mužským a ženským programom. Ponuka pre začínajúcich hráčov.

Samuel získal divokú kartu na turnaj ITF World Tennis Tour v Roehamptone po víťazstve na podujatí Progress Tour v Cromer minulý mesiac. V rámci nášho prístupu k podpore dosiahnutého pokroku odmeňujeme úspechy na podujatiach nižšej úrovne divokými kartami do podujatí vyššej úrovne vrátane medzinárodných turnajov.

Pattonovou útechou vo štvorhre bolo jeho impozantné partnerstvo Julian Cash Svoje šieste turnajové víťazstvo v tomto roku si zabezpečil po tom, čo vo finále preskočilo po tom, čo sa pred finále odhlásilo duo Luca Castelnuovo a Skandar Mansouri.

2022-Cash-Patten-Rothesay-Open-Nottingham-final.jpg

Tvrdé podujatie žien ITF W25 aj v Roehamptone, Dorset Elise Maloneyová Do osemfinále postúpila po prehre s trojkou Litvy Justinou Mikulskaite. Finále vyhrala štvrtá nasadená Danielle Lao z USA, ktorá v tvrdom finále zdolala najlepšie nasadenú Leslie Pattinama Kerko 7:5, 6:4.

V ženskej štvorhre porazila Britská dvojica Nyctha Bainesová a Mia Lumstonová víťazstvo nad Britániou. Laurin John-Baptiste a Katarína Streznaková zo Slovenska 6-1, 7-6(4) vo finále.

2022-Maia-Lumsden-Naiktha-Bains-second-round-Wimbledon.jpg

Zápasy v Roehamptone sú posledným v rozšírenom kalendári podujatí Pro Level International ITF World Tennis Tour, ktoré sa tento rok konajú vo Veľkej Británii. Cieľom je poskytnúť hráčom viac príležitostí pokračovať v súťaži na vysokej úrovni a dosahovať progresívne rebríčkové zisky vo formatívnych fázach ich kariéry. Rozšírený kalendár znamená, že tento rok bude vo Veľkej Británii viac ako 40 týždňov medzinárodných bodovacích bodov alebo príležitostí na zarábanie peňažných cien.

READ  Tata Open | Gritty Yuki prejde testom Kovalik

Počas týchto podujatí sme zaviedli pokrok v turnajoch na vysokej úrovni prostredníctvom pridávania divokých kariet a zachovali sme aj schému LTA turnajových bonusov okrem zarobených odmien.

Podujatia ITF World Tennis Tour M25 a W25 na tráve sa budú konať v Nottingham Tennis Center koncom tohto mesiaca.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close