Veda

Británia pošle vesmírneho pavúka na Mesiac

Británia vypustí na Mesiac v roku 2021 robotického „vesmírneho pavúka“, ktorý bol prvýkrát vyslaný na prechádzanie roverom, aby preskúmal vzdialený svet.

Krátka sonda s názvom Asagumo bola navrhnutá londýnskymi expertmi na robotiku Spacebit a s NASA by mala jazdiť po mesačnom povrchu budúci rok v lete.

To by bolo po prvý raz, čo britský rover kráčal po Mesiaci, a inžinieri v Spacebite vybrali nohy namiesto kolies, aby si mohol zvoliť cestu cez hrboľaté terény a plaziť sa podzemnými lávovými trubicami. Môžu byť pre ľudí obývateľní.

Mnoho odborníkov sa dnes domnieva, že lávové trubice – ako tunely v skalách tvorené lávovými riekami pred miliardami rokov – môžu poskytnúť prírodný úkryt, a preto sú dobrým miestom na založenie prvých kolónií.

Mesiac je pre astronautov zradným prostredím, pretože teploty počas lunárnej noci môžu klesnúť pod -174 ° F (-170 ° C) a povrch je bombardovaný slnečným žiarením a mikroskopickými meteoritmi.

Aj keď sú najväčšie lávové trubice na Zemi široké iba 60 stôp, na Mesiaci môžu byť široké stovky stôp a zapečatené, aby sa zabránilo dýchaniu vzduchu.

Skalnatá strecha tiež poskytuje pripravený štít proti škodlivému žiareniu a teplota vo vnútri klesá iba na -4 ° F až -22 ° C (-20 ° C až -30 ° C), takže je možné trubice vyhrievať na príjemnú úroveň.

Trubica objavená v regióne Marius Hills je široká a dlhá najmenej 1 000 metrov a je možné ju umiestniť v malých mestách. Mohla existovať veľká podzemná sieť, pretože na Mesiaci prevládala sopečná činnosť.

Pavlo Tanyasuk, výkonný riaditeľ vesmíru, uviedol, že navrhnutie roveru s nohami je dôležité pre zistenie, či sú lávové trubice užitočné pre obývanie.

READ  Štatistika COVID-19 1. októbra 2020 | Stratené pobrežie Outpost

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close