hospodárstvo

Britská centrálna banka vyzvala komerčné banky, aby sa pripravili na neúspešné rozhovory o EÚ

Bank of England (BoE) vyzvala komerčné banky tejto krajiny, aby sa pripravili na možné zlyhanie rokovaní medzi Európskou úniou (EÚ) a Spojeným kráľovstvom o obchodnej dohode po skončení prechodného obdobia. na konci tohto roka.

„Možnosť, že rokovania medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ o budúcom obchodnom vzťahu sa nemusia uzavrieť dohodou, je jedným z mnohých výsledkov, na ktoré sa musia britské banky pripraviť v nasledujúcich mesiacoch,“ uviedla BoE. v tlačovej správe.

Guvernér BoE Andrew Bailey usporiadal v utorok 2. júna konferenčný hovor s najväčšími poskytovateľmi úverov v Británii a zdôraznil potrebu posilniť svoje plány pre Brexit bez dohody, uviedla Sky New TV.

Británia odstúpila z EÚ 31. januára a prechodné obdobie sa skončí 31. decembra 2020. Ak obidve strany nedosiahnu obchodnú dohodu, banky, poisťovatelia a správcovia aktív spoločnosti budú mať rovnaký prístup na európsky trh ako spoločnosti zo Spojených štátov, Japonska a Singapuru.

Minister financií Spojeného kráľovstva John Glen v stredu uviedol, že odvetvie finančných služieb Spojeného kráľovstva je jedným zo „svetových lídrov“ a je pripravené pre všetkých Brexit.

„Stále verím, že sme v druhej polovici tohto roka stále v dobrej pozícii sektora, bez ohľadu na výsledok nadchádzajúcich rokovaní,“ uviedol počas webinára.

Európsky líder minulý týždeň uviedol, že sektor finančných služieb Spojeného kráľovstva by mal byť pre Brexit pripravený bez dohody.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close