Svet

Britský premiér Rishi Sunak podnikol kroky na obmedzenie protispoločenských aktivít

Britský premiér Rishi Sunak 27. marca spustil nový akčný plán proti sociálnemu správaniu s cieľom obmedziť nezákonnú činnosť v komunitách tým, že polícii poskytne viac právomocí stíhať trestné činy súvisiace s drogami a činnosť zločineckých gangov.

Podľa nového systému okamžitej spravodlivosti budú tí, ktorí sú zapojení do protispoločenského správania, nútení napraviť škody, ktoré spôsobili obetiam a komunitám, s ambíciou začať pracovať 48 hodín po spáchaní trestného činu.

Páchatelia, ktorí nosia výrazné vesty alebo kombinézy a pracujú pod dohľadom, môžu ako trest za svoje činy zbierať odpadky, odstraňovať graffiti a umývať policajné autá.

Obete protispoločenského správania z miestnej komunity budú mať možnosť vyjadriť sa k trestom pre páchateľov, aby sa zabezpečilo, že spravodlivosť bude „viditeľná a zodpovedá zločinu“.

„Antisociálne správanie podkopáva základné právo ľudí cítiť sa bezpečne na mieste, ktoré nazývajú domovom,“ povedal p. povedal Sunak.

„Verejnosť má toho akurát dosť – preto som odhodlaný obnoviť dôveru ľudí, že zodpovední budú rýchlo a transparentne potrestaní. Tento akčný plán mapuje, ako sa s týmto problémom naliehavo vysporiadať a raz a navždy poraziť tieto zločiny – takže že kdekoľvek žijete, môžete sa cítiť bezpečne a vaša komunita, na ktorú budete hrdí,“ povedal.

„Prístup nulovej tolerancie“

Podľa plánu „prístupu s nulovou toleranciou“ bude oxid dusný alebo „plyn na smiech“ zakázané posielať správu gangom, ktoré sa potulujú po uliciach a na ihriskách a hádžu sa prázdnymi plechovkami.

Teraz sa uvádza, že ide o tretiu najčastejšie užívanú drogu medzi 16 až 24-ročnými v Spojenom kráľovstve a polícia aj verejnosť opakovane hlásili súvislosti medzi užívaním drog a obťažovaním alebo protispoločenským správaním.

„Britská verejnosť má dosť zločinov a obťažovania, ktoré spôsobujú utrpenie v ich štvrtiach,“ povedala ministerka vnútra Spojeného kráľovstva Suella Bravermanová.

READ  Čína varuje, že kroky USA by mohli dostať indicko-pacifický región na pokraj kolapsu

„Neexistuje nič také ako drobná kriminalita – protispoločenské správanie nielenže spôsobuje, že ľudia sa necítia bezpečne, ale môže byť aj vstupnou bránou k závažnej trestnej činnosti. Poskytnúť polícii potrebné právomoci, aby zaviedla rozumný prístup k znižovaniu kriminality, ktorý kladie dôraz na pre mňa vždy prioritou bola väčšina, ktorá dodržiava zákony, a to je to, čo tento akčný plán prináša,“ povedal.

Polícia Spojeného kráľovstva dostane nové právomoci na potláčanie nelegálneho užívania drog, ktoré je často katalyzátorom iných trestných činov, vrátane rozšírenia právomocí na testovanie na drogy po zatknutí, viac podozrivých zločincov a viac drog vrátane extázy a metamfetamínu.

V súčasnosti môžu byť v policajnej väzbe bez dodatočných požiadaviek testovaní len podozriví zločinci, ktorí spáchali určité trestné činy.

Nový nástroj na podávanie správ

V priebehu nasledujúcich 12 mesiacov bude spustený aj nový nástroj na nahlasovanie ako digitálne jednotné kontaktné miesto, kde môžu ľudia rýchlo a jednoducho nahlásiť prípady protispoločenského správania, keď k nim dôjde.

„Antisociálne správanie nahlodáva miestnu hrdosť, ničí naše hlavné ulice a parky a je škvrnou na mnohých komunitách po celej krajine. Vieme, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa mu bude dariť v oblastiach, ktoré boli príliš dlho prehliadané a podceňované,“ povedal Michael. Gove.

„Preto budeme priamo zasahovať, aby sme zabránili zhoršovaniu kvality ulíc. Zabezpečíme prísnejšiu, rýchlejšiu a viditeľnejšiu spravodlivosť na riešenie správania gangov v centrách miest a zabezpečíme, aby mladí ľudia mali príležitosti a aktivity, aby uspeli – to všetko podporené novými investíciami. Ide o konanie podľa priorít ľudí, poskytovanie bezpečnejších ulíc, ktoré môžeme vyrovnať v celej krajine,“ povedal.

Akcie v rámci akčného plánu zahŕňajú pokuty až do výšky 1 000 libier pre tých, ktorí zanechajú graffiti, odpadky alebo odpadky s muchami.

Prenajímatelia a bytové družstvá budú mať viac právomocí vysťahovať neposlušných nájomníkov, ktorí ničia životy susedom pretrvávajúcim hlukom alebo opilstvom.

READ  Úradníci tvrdia, že Spojené štáty dúfajú, že Abrahámove dohody pomôžu izraelsko-palestínskemu konfliktu

Plánuje sa aj pracovná skupina pre antisociálne správanie, ktorá by spojila národných a miestnych partnerov so zameraním na boj proti antisociálnemu správaniu.

Toto je váš posledný bezplatný článok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close