Svet

Britský variant bol prvýkrát objavený vo Francúzsku

Je tiež známe, že je nákazlivá, pretože šíri a podporuje šírenie vírusu. Variant Covit-19 nájdený vo Veľkej Británii sa našiel vo Francúzsku, uviedli v piatok zdravotnícki pracovníci.

Objav tohto COV 202012/01 spoločnosťou SARS-CoV-2 sa uskutočnil v Tours (Indre-Ed-Lower). „Je francúzskym štátnym príslušníkom žijúcim vo Veľkej Británii,“ uvádza sa vo vyhlásení riaditeľstva verejného zdravotníctva. Dva dni po návrate z Londýna 19. decembra sa zistilo, že je pre Covit-19. Odvtedy bol uväznený na samote.

Testy potvrdili, že je asymptomatickým nosičom obávaného kmeňa. Úradníci v zdravotníctve už kontaktovali zdravotníckych pracovníkov, ktorí s ním spolupracovali, aby zistili jeho kontaktné prípady.

Aktuálne možnosti

„Doteraz môže veľa pozitívnych modelov naznačovať variabilitu […] Triedia ich laboratóriá Národného referenčného centra, “dodáva sa vo vyhlásení.

Tento kmeň obsahuje mutáciu v „špičkovom“ proteíne korónového vírusu s názvom N501Y, ktorá mu umožňuje viazať sa na inváziu do ľudských buniek. Táto malá zmena sa považuje za dôvod nárastu udalostí zaznamenaných na juhu Veľkej Británie v posledných týždňoch.

Premiér Boris Johnson minulú sobotu uviedol, že upravená forma sa „prenáša oveľa ľahšie“ ako iné druhy korónového vírusu, argumentuje tým, že je „až 70% nákazlivá“. Jeho minister zdravotníctva Matt Hancock neskôr uviedol, že nový variant je „mimo kontroly“. Aj keď je to veľmi nákazlivé, v súčasnosti neexistujú dôkazy o tom, že by tento variant spôsoboval závažnejšie formy. Tieto informácie však prinútili mnohé krajiny vrátane Francúzska obmedziť alebo pozastaviť obchod so Spojeným kráľovstvom.

Bulletin Základné raňajky

Začiatok dňa prehliadkou noviniek

Video. Po objavení nového kmeňa Govt-19 uviazli v Dovere stovky nákladných vozidiel

Boli zavedené bezpečnostné opatrenia na kontrolu zavádzania nových variantov na území štátu a na rýchlu identifikáciu poradia výsledkov pacientov s Tours. Podobný postup bol zavedený pre ľudí vracajúcich sa z Južnej Afriky, kde je v súčasnosti v obehu iný variant SARS-CoV-2.

READ  Zdrvený spevák oznámil tragickú správu: Má rakovinu štvrtého stupňa ... Nádor sa nedá operovať!

Minister zdravotníctva Oliver Warren v pondelok uznal, že je „možné“, že variant bol už v obehu vo Francúzsku. Podobný prípad sa stal v Nemecku, keď žena priletela z Londýna a do Libanonu pricestovala s pasažierkou z Londýna.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close