Svet

Brittany Higgins požaduje miliónové odškodné po neúspešnom procese o znásilnení

Obvinenia voči Bruceovi Lermanovi obvinenému zo sexuálneho napadnutia Brittany Higgins boli zrušené. Foto / NCA Newswire

Advokáti konajúci v mene Brittany Higgins sú pripravení rokovať s federálnou vládou o nároku na odškodnenie vo výške 1 milión dolárov po tom, čo bol prípad jej znásilnenia dramaticky stiahnutý z dôvodov duševného zdravia.

A zamestnanec liberálov Bruce Lerman, prvý obvinený z jej znásilnenia, zvažuje so svojím právnym tímom občianske vyrovnanie za peňažné vyrovnanie vo svetle žaloby ComCare, žaloby na ohováranie voči médiám a nespravodlivého prepustenia z práce, o ktorú prišiel po obvineniach. sa vynorili.

Pán Lehrmann vždy trval na svojej nevine a nikdy nebol odsúdený za žiadny trestný čin.

Zdroje, ktoré videli právne dokumenty podporujúce tvrdenie slečny Higginsovej, zahŕňajú náhradu za ušlý zisk, budúci príjem a pani Higgins. To zahŕňa podporu doma pre Higginsa, hovoria. V budove parlamentu.

Obvinenia voči Bruceovi Lermanovi obvinenému zo sexuálneho napadnutia Brittany Higgins boli zrušené.  Foto / NCA NewsWire / Gary Ramage
Obvinenia voči Bruceovi Lermanovi obvinenému zo sexuálneho napadnutia Brittany Higgins boli zrušené. Foto / NCA NewsWire / Gary Ramage

Traja obžalovaní uvedení v právnej korešpondencii sú senátor Reynolds, ktorý bol priamym šéfom pani Higginsovej v roku 2019, keď ju našiel bodyguard v ministerskej kancelárii a predsedníčka liberálov Michaelia Cash a Commonwealth.

Formálna žiadosť však nebola podaná, keďže sa strany pripravujú na mediačné rozhovory.

Osobným právnikom pani Higginsovej je Leon Swier, ktorý ju zastupoval v jej trestnom prípade v Canberre.

Pani Higginsovú však vo veci ujmy na zdraví zastupuje Noor Blumer, zakladajúci partner Blumer’s Attorneys, ktorý od roku 1992 pôsobí ako právnik pre ublíženie na zdraví.

Pani Bloomerová v tichosti rokuje o pohľadávke od februára.

Po tom, čo sa bývalý premiér Scott Morrison ospravedlnil pani Higginsovej v parlamente, „pani Higginsová opísala mnoho strašných zážitkov počas svojho pôsobenia v parlamente a zaobchádzanie, ktoré dostala, keď tu pracovala.“

Zdôraznil však, že ospravedlnenie nie je „v žiadnom prípade úvahou o veciach, ktoré sú pred súdom“.

READ  Nemecký pápež sa netajil svojou láskou k mačkám

Pani Bloomerová pri kontakte odmietla záležitosť komentovať.

Popredná advokátka z Canberry, pani Bloomerová, zverejnila svoju vlastnú sťažnosť, že bývalý sudca Najvyššieho súdu Tyson Hayden ju pred niekoľkými rokmi ohmatával a pobozkal pod stolom na právnickom plese Univerzity v Canberre.

Pán Hayden v tom čase prostredníctvom svojich právnikov vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že „vehementne poprel akékoľvek obvinenia zo sexuálneho obťažovania alebo čohokoľvek iného.

Správa o žiadosti o odškodnenie nasleduje po šokujúcich odhaleniach z víkendu, že polícia „ilegálne“ poslala pôvodnému obrannému tímu pána Lehrmanna osobné rady s osobnými radami pani Higginsovej – trvala na tom, že ich neotvorili.

Objavili sa ďalšie správy, že polícia mala obavy z nedostatku dôkazov na obvinenie pána Lehrmanna. Austrálsky víkendPrávny zástupca Shane Drumgold vyjadril obavy, že by mohlo ísť o ďalšie nezákonné zverejnenie.

Minulý rok senátor Reynolds udelil pani Higginsovej dôverné urovnanie ohovárania po tom, čo vyšlo najavo, že ju súkromne označil za „ležúcu kravu“.

Peniaze boli venované na charitu.

Liberálne zdroje však uviedli, že pani Reynoldsová, ktorá tento rok poskytla dramatické dôkazy na trestnom procese, sa zdráhala prípad urovnať.

„Nikdy, nikdy nebude súhlasiť s vyrovnaním,“ povedal jeden zo zdrojov liberálov.

Ďalší bývalý minister uvedený v žalobe, senátor Cash, na Najvyššom súde ACT vehementne poprel, že by vedel o obvineniach pani Higginsovej zo znásilnenia, viac ako rok predtým, ako vo februári 2021 vyšli na verejnosť.

„Nie pohlavný orgán, nie,“ povedal senátor Cash.

Prvýkrát spomenul (údajný) sexizmus v rozhovore 5. februára 2021.

To viedlo k dramatickej konfrontácii na súde, kde sa jej riaditeľ prokuratúry opýtal, čo myslela výrazom „dôveryhodné popretie“.

„Hovorím ti, že to popieraš, lebo by ti to bolo politicky trápne?“ Povedal pán Drumgold.

READ  HRW žiada Camerona, aby chránil väzňov pred cholerou

„Absolútne nie. Nerozumiem línii spochybňovania politickej blamáže. Nechápem, ako je to politicky trápne,“ odpovedal.

Steven Wybro, obhajca, navrhol senátorovi Cashovi, že by bolo „politickou samovraždou pokúsiť sa zakryť sexuálne napadnutie (obvinenie) medzi dvoma zamestnancami“.

„Dobre, to je môj zmätok v rade otázok,“ odpovedala.

Nie je to prvýkrát, čo je senátor predmetom žiadosti o peňažné odškodnenie. V septembri 2021 news.com.au Liberálni frontbenchers Alan Dodge a Michaelia Cash boli obaja menovaní v 650 000 dolároch financovaných daňovými poplatníkmi „bez vstupu“ bývalej politickej zamestnankyni Rachel Millerovej za „zranenie, utrpenie a poníženie“.

Rozpis dohodnutej platby zahŕňa 10 000 USD v súvislosti s minulou stratou zárobku; 100 000 USD v súvislosti so stratou budúcej zárobkovej kapacity; 28 000 USD ako náhradu za minulú lekársku starostlivosť a výdavky, ktoré pani Millerovej vznikli; 62 000 dolárov na budúce zdravotné výdavky pani Millerovej; a 300 000 USD za zranenie, utrpenie, poníženie, vysídlenie života, stratu profesionálneho postavenia a poškodenie osobnej dôstojnosti; a 150 000 USD ako náhradu trov konania pani Millerovej.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close