svet

Bude slávny San Sir zrúcaninou? Chcú zbúrať symbolický štadión v Miláne

Plány futbalových klubov AC a Inter v Miláne zbúrať ich symbolický štadión v San Siro a postaviť novú arénu dosiahli novú etapu.

Talianske pamiatky nemajú žiadne námietky proti demolácii San Sir. Podľa agentúry Reuters.

Prognóza 1,2 miliardy

Vlani v júni predložili dva milánske kluby spoločnú žiadosť o výstavbu nového štadióna pre 60 000 ľudí, ktorý by mal byť postavený vedľa San Sir a slúžil by v sezóne 2022/23.

V septembri kluby predložili aj dva návrhy na nový štadión, ktorého výstavba je súčasťou väčšieho rozvojového plánu v hodnote 1,2 miliardy EUR.

Jeho cieľom je obnova celého okresu San Sir. Súhlas environmentalistov neznamená konečné rozhodnutie, ale je to dôležitý krok k realizácii plánu.

Podľa anonymného predstaviteľa mestskej rady nemá San Siro, ktorý patrí do mesta, žiadny architektonický význam, ktorý by bránil jeho demolácii.

Z dôvodu niekoľkých rekonštrukcií zostáva iba malá časť pôvodného štadióna, ktorý bol otvorený v roku 1926.

Podľa predbežných plánov chceli kluby súčasný štadión úplne zbúrať. V súčasnosti sa však verí, že San Siro nebude zničené, ale niektoré z nich si budú môcť pripomenúť dôležitú dominantu mesta, okolo ktorej by sa vybudovali športové zariadenia slúžiace verejnosti.

zdroj:
Reuters

Nový štadión prináša viac

San Siro, oficiálne pomenovaný Stadio Giuseppe Meazza po legendárnom Inter hráčovi, ktorý sa tiež krátko pripojil k AC, bol otvorený v roku 1926 a odvtedy bol niekoľkokrát renovovaný.

Jeho možná modernizácia však môže vyžadovať viac času a peňazí ako výstavba nového štadióna. Okrem toho sa očakáva, že dva milánske kluby budú nejaký čas hrať inde.

V rokoch 1934 a 1990 hostil San Siro majstrovstvá sveta av roku 1980 Majstrovstvá Európy.

Slávnostné otvorenie zimných olympijských hier, ktoré organizuje Cortina d’Ampezzo s Milánom, sa má uskutočniť vo februári 2026. Preto starosta Milána Giuseppe Sala minulý rok uviedol, že štadión nebude by sa teraz nemal rozpadať a mal by zostať až do olympiády.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close