Zábava

Bude teraz cestovanie s indickým pasom jednoduchšie?

Chorvátsko sa má zapojiť do najväčšieho vízového programu na svete, ktorý zahŕňa 26 európskych krajín.

Od 1. januára 2023 vstupuje Chorvátsko do schengenského priestoru.

Napriek tomu, že sa v roku 2013 stalo súčasťou Európskej únie, Rada Európskej únie nedávno schválila členstvo Chorvátska v schengenskom priestore.

Chorvátsko sa stane 27. členom kontinentálneho programu Unlimited Travel Program. Rozhodnutie bolo prijaté po referende, ktoré usporiadali členské štáty EÚ. 8. decembra 2022.

Dve ďalšie krajiny, Bulharsko a Rumunsko (Obe sú súčasťou Európskej únie) bola v ten istý deň rakúskym hlasovaním veta odmietnutá z členstva v Schengene.

Čo je to však schengenské vízum? Európska únia definuje schengenské vízum ako krátkodobé vízum, ktoré umožňuje držiteľovi pohybovať sa po schengenskom priestore.

  • Schengenský priestor zahŕňa 26 krajín („štáty Schengenu“) bez hraničných obmedzení.
  • S Chorvátskom sa počet schengenských štátov zvýšil na 27.

Tu je zoznam schengenských štátov:

Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Slovensko, Švédsko a Švajčiarsko .

Island, Nórsko, Švajčiarsko a Lichtenštajnsko sú však pridruženými členmi schengenského priestoru a nie sú členmi Európskej únie.

Schengenský priestor sa rozrastá prvýkrát za viac ako desaťročie. Ministri schvaľujú členstvo Chorvátska od 1. januára 2023!

– Predsedníctvo v Rade Európskej únie

Ako pomáha schengenské vízum?

  • Schengenský priestor bez hraníc zabezpečuje voľný pohyb pre viac ako 400 miliónov občanov EÚ a občanov mimo EÚ, ktorí majú bydlisko v EÚ alebo navštevujú EÚ ako turisti, výmenní študenti alebo za účelom podnikania (Každý, kto je legálne v EÚ)
  • Sloboda pohybu umožňuje každému občanovi EÚ cestovať, pracovať a žiť v ktorejkoľvek krajine EÚ bez toho, aby musel absolvovať ďalšie postupy.
  • Schengen podporuje túto slobodu tým, že umožňuje občanom voľne sa pohybovať v rámci schengenského priestoru bez hraničných kontrol.
READ  Barbora Spánková nasleduje po hite G. Hlavu 'Čary' filmom o snoch a 'environmentálnych katastrofách' (exkluzívne).

Takže v podstate teraz, ak máte platné schengenské vízum, môžete cestovať do všetkých týchto 27 krajín vrátane Chorvátska.

Od 1. januára 2023 sa rušia kontroly osôb na vnútorných pozemných a námorných hraniciach medzi Chorvátskom a ostatnými krajinami schengenského priestoru. Kontroly na vnútroštátnych vzdušných hraniciach budú od 26. marca 2023 zrušené.

– Rada Európskej únie

Dobrá správa pre držiteľov indických pasov: V súčasnosti musia indickí občania na návštevu Chorvátska požiadať o chorvátske vízum prostredníctvom VFS. Doba spracovania je približne 15 dní a stojí 715 Kun (7 928 Rs.).

začína 1. januára 2023 – o 11 dní, tzn; Ak cestujete z Indie do ktorejkoľvek krajiny schengenského priestoru vrátane Chorvátska, musíte postupovať podľa rovnakých postupov ako predtým. Keďže Chorvátsko môže vydávať aj schengenské víza, zaťaženie ostatných krajín sa mierne zníži. (Všetci predsa poznáme šialené čakacie doby, ktoré tento rok trvalo schengenské vízum.)

Autor:: Miera zamietnutia turistických víz pre ktorúkoľvek krajinu schengenského priestoru vzrástla za posledné tri roky na historické maximum, pričom miera zamietnutia bola v roku 2021 13,4 %. To môže byť tiež o niečo lepšie, keď teraz ďalšia krajina ponúka schengenské víza.

Schengen, miesto, ktoré dáva vízu meno, je mesto v Luxemburgu. Foto: Ananya Bhattacharya

Zábavný fakt: Chorvátsko je obľúbené medzi Bollywoodom a filmármi zo zahraničia. Shahrukh Khan’s VentilátorNapríklad zastrelený v Dubrovníku.

Foto: Shah Rukh Khan na streľbe fanúšikov v Chorvátsku/Indicine

Slávne oranžové strechy, ktoré vidíte hra o tróny Ako King’s Landing sú v Dubrovníku.

Sláva majstrovstiev sveta: Chorvátsko je krajina, ktorá ťažila zo svojej futbalovej formy na Majstrovstvách sveta vo futbale 2018. Chorvátsko prehralo vo finále s Francúzskom, no získalo tým veľa turistov.

Čítaj viac: Ako požiadať o schengenské vízum

čítaj viac: Bolo vaše schengenské vízum zamietnuté z „neplatných dôvodov“? Nie si sám

čítaj viac: Všetka nemecká precíznosť a dochvíľnosť. Kým nenastúpite na vlak Deutsche Bahn

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close