šport

Bude Walters ďalšou veľkou nádejou futbalu Purdue?

Minimálne jeden stredoškolský hlavný tréner má veľké očakávania od Ryana Waltersa a nového futbalového trénera Purdueho.

V rámci série The Athletic „Recruiting Secrets“ sa stredoškolskí tréneri pýtali na ich dojmy z personálu z každej z veľkých futbalových konferencií. Číslo Big Ten prišlo začiatkom tohto týždňa. Stredoškolskí tréneri získali anonymitu výmenou za úprimné komentáre.

Nie je prekvapením, že zvyčajní podozriví – Michigan, štát Ohio, štát Penn – sa často vynárajú s otázkami, od ktorých školy vo vašej oblasti najviac pracujú na tom, aby sa im podobal obraz (NIL).

„Akého trénera počúvaš najviac?“ Toto prekvapivé hodnotenie Waltersa ponúkol hlavný tréner v Detroite, škole, ktorá pravidelne posiela hráčov do Big Ten a ďalších škôl Power 5. „Ten chlap, ktorý na mňa vyskočil, bol Purdueho nový tréner Ryan Walters. Myslím si, že urobia revolúciu vo Veľkej desiatke na základe ich prístupu a toho, čo chcú robiť v ofenzíve a defenzíve. Videli ste, že obrana bežala v Illinois posledné dva roky. Myslím si, že s energiou a spôsobom, akým začali nábor, Purdue zatočí s niektorými hlavami.

Čo sa týka hráčov, ktorých Walters zdedil, poznamenal Athlon Sports. Na porovnanie, Michigan a štát Ohio spolu vytvorili 37 výberov spomedzi štyroch predsezónnych tímov All-Big Ten tímu Athlonu.

Obranca Devin Mockoby a center Gus Hardwick boli výbermi druhého tímu. Do tretieho tímu boli menovaní ofenzívny mantinel Marcus Embo a safety Cam Allen. Vo štvrtom tíme je vonkajší obranca druhého ročníka Nick Carraway.

Mokobi sa ponáhľal 968 yardov a deväť touchdownov ako prvák v červenom tričku za Hardwickom a Mbowom. Allen skončil v tíme tretí so 49 zákrokmi a delil sa o vedenie tímu tromi zákrokmi. Carraway mal dva vrecia medzi jeho 22 tackles v úlohe zálohy.

Indiana mala výber prvého tímu v návrate kopov Jaylin Lucas. Linebacker Aaron Casey si vyslúžil uznanie z druhého tímu a široký prijímač Cam Camper sa pripojil k defenzívnemu koncu Andreho Cartera a stávkujúceho Jamesa Evansa v treťom tíme. Ofenzívny mantinel Matthew Bedford bol vymenovaný do štvrtého tímu.

READ  Larionov: Connaught bude „najlepším chlapom“ Podcols v roku 2021 juniorov sveta

Lucas mal priemerne 21 kopov na 28 yardov a zaznamenal dva touchdowny. Casey pred rokom dosiahol tempo s Hoosiers s 86 zákrokmi. Camper zachytil 46 prihrávok na 569 yardov a dva touchdowny.

Carter prestúpil zo západného Michiganu, kde získal ocenenie druhého tímu All-Mid-American Conference s 13,5 zápasmi za prehru a siedmimi vakmi. Evans mal priemer 44,3 yardov na punt.

Na druhej strane

Spisovateľ ESPN Tom VanHaren nie je taký optimistický, keď sa Walters stane prvým hlavným trénerom.

V príbehu o nábore trénerov do prvého ročníka VanHaren poznamenáva, že neskoré prijatie Waltersa (13. decembra) viedlo k 14-člennej triede strednej školy, ktorá bola celkovo na 63. mieste.

„Tréneri majú momentálne osem záväzkov v triede 202 a boli schopní začať budovať viac času,“ píše VanHaaren.

Pochybujem však o VanHaarenovom tvrdení, že Walters nedokázal naplno využiť prestupový portál kvôli jeho neskorému angažovaniu. Získanie jedného z najlepších rozohrávačov na portáli, texaského Hudson Carda, môže byť rozdielom medzi sezónou prestavby a víťaznou sezónou.

VanHaren nespomenul kartu, ktorá vyzdvihovala bývalého obrancu Penn State Marquisa Wilsona, defenzívneho hráča Auburn Jeffreyho M’Paha, širokého prijímača Florida Atlantic Jahmala Edrina a safetyho Arkansasu Anthonyho Browna.

„Vzhľadom na načasovanie náboru by Walters mal dostať trochu trpezlivosti, aby vybudoval základy a zostavil zoznam podľa svojich predstáv,“ píše VanHaaren. „S dlhším časom by mohol pridať do triedy 2024 a pridať nejaké nárazové prestupy v zimnom okne v decembri.“

Dlhé šance

Nevsádzajte na víťaznú sezónu pre Purdue alebo Indianu. Podľa DraftKings Sportsbook a spisovateľa On3.com Jesseho Simontona skúma, či sú víťazné predpovede príliš vysoké, príliš nízke alebo správne.

Pri hodnote 5,5 (táto polovica bodu vyhrala v priebehu rokov stávkári v Las Vegas veľa peňazí) sa predpokladaná suma Purdueho výhier považovala za príliš vysokú.

READ  UEFA pripomína prípad sponzorstva po prípade Cristiana Ronalda v prípade Football News

„Hudson Card nahrádza Aidana O’Connella na poste quarterbacka, čo bol pekný prírastok Portalu, no stále downgrade. Purdue pridal ďalšie kúsky z Portalu (veľa OL, DL a CB), ale stratil svojho špičkového prijímača Charlieho Jonesa a niekoľko ďalších pozoruhodných defenzívne štartéry..

„The Boilermakers majú trénera prvého ročníka, ktorý musí viesť plán, ktorý zahŕňa nekonferenčné zápasy proti Fresno State, Virginia Tech a Syracuse – všetky vyhrateľné, ale nie triky – plus zúčtovanie s Michiganom a Ohio State.“

Skutočnosť, že Hoosiers 3,5 vyhrali celkové čísla, aby boli „perfektné“, nie je chvályhodné.

Tím Toma Allena hrá top 10 rozpisu ESPN s cestnými zápasmi v Michigane, Penn State a Marylande. Indiana sa otvára s Ohio State a hrá aj nekonferenčný neutrálny zápas proti Louisville v Indianapolise.

„Aj keď Akron a štát Indiana automaticky vyhrajú, mimo domáceho stretnutia s Rutgersom bude Indiana pozadu v každom ďalšom zápase v roku 2023.“

Purdue na počesť Keadyho

Týždeň predtým, ako bude Gene Keady uvedený do Naismith Memorial Basketball Hall of Fame, bude bývalý basketbalový tréner Purdue pozdravený v Mackey Arene.

Ceremoniál sa uskutoční 5. augusta, keď mužský basketbalový tím Purdue bude o 11:00 hostiť zápas absolventov, po ktorom bude nasledovať súboj medzi tímom v Mackey Arene. Vstupenky sa začnú predávať 20. júna a pohybujú sa od 5 do 15 dolárov.

The Scrimmage je ladením pre európske turné, ktoré začína 7. augusta. Purdue odohrá v priebehu 11 dní štyri zápasy proti Nemecku, Taliansku, Rakúsku a Slovensku.

Purdue Trifecta

Správa bola prekvapivá: Prvýkrát za 40 rokov sa basketbalový program pre mužov Purdue umiestnil v top 10 priemernej návštevnosti podľa NCAA.

Uvedená kapacita Mackey Areny je 14 222, ale Boilermakers mali v priemere 14 876 fanúšikov, pričom vypredali všetkých 16 svojich domácich zápasov v rokoch 2022-23. Priemer je školský rekord a je na 10. mieste na celoštátnej úrovni.

READ  Zoznámte sa so 16 mužskými kvalifikáciami jednotlivcov

Počas sezóny 1982-83 sa Purdue umiestnil na 10. mieste v priemernej návštevnosti s 13 472 fanúšikmi na zápas.

Podľa predstaviteľov Purdue Boilermakers v minulom akademickom roku zverejnili 100-percentnú mieru dokončenia v mužskom basketbale, futbale a volejbale. Purdue je jedinou školou v USA, ktorej sa to podarilo v rokoch 2022-23.

Purdue je jedinou školou Big Ten, ktorá vypredáva každú hru, spolu s Gonzagom, Houstonom, Xavierom, Kansasom, Daytonom, Dukom a Auburnom.

V sezóne 2023/2024 budú Boilermakers vypredané na 57 zápasov od januára. 15, 2019 bude vypredaná každá hra.

K tejto sérii sa pridá zápas Cavite Games proti Xavierovi 13. novembra na FS1. Mušketieri odohrali tri po sebe idúce zápasy Cavite s Marquette.

Purdue a Xavier sa stretli prvýkrát od 1. decembra 2012, pričom Xavier vyhral v Mackey Arene 63:57.

Indiana nebola vybraná na účasť na každoročnom seriáli medzi konferenciami Big Ten a Big East. Ďalšie súťaže sú Michigan vs. John’s v Madison Square Garden (13. novembra), Wisconsin v Providence (14. novembra), Marquette v Illinois (14. novembra), Iowa v Creightone (14. novembra), Georgetown v Rutgers. (15. novembra), Maryland at Villanova (17. novembra) a Butler v štáte Michigan (17. novembra).

– Kenny Thompson je bývalý športový redaktor denníka Lafayette Journal & Courier a ocenený novinár. Dlhé roky zastrešoval atletiku Purdue.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close