Svet

Buďte pripravení na vzostup Delty a Omigronu (analýza)

(CNN) – univerzity Posielanie študentov domov. Herné ligy Rušia zápasy A ponáhľajú sa vysporiadať sa s výbuchom Kovit-19. Štáty sa vracajú Mali by sa používať masky.

V kombinácii so stabilitou delta variantu koronavírusu a strachom z variantu Omigron nie sú vakcíny efektívne prerušené, čo komplikuje snahu USA dostať sa z infekcie.

Hlavnou radou vlády pre variant Omigronu je dostať posilňovaciu dávku.

Dr. Anthony Fassi, riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, predložil dôkazy v stredu počas virtuálnej konferencie v Bielom dome. Dve dávky vakcíny Covit-19 nemusia byť dostatočné na zabránenie šírenia variantu Omigran, ale pridanie posilňovacej dávky môže zvýšiť účinnosť vakcíny.

„Odkaz je jasný: ak ste neboli očkovaní, dajte sa zaočkovať,“ povedal Fassi, ktorý je hlavným lekárskym poradcom prezidenta Joea Bidena. „A najmä pokiaľ ide o Omigran, urobte si posilňovaciu dávku, ak ste plne zaočkovaní.“

Prečo nepotrebujete posilňovaciu dávku pre „plnú vakcínu“? Práve teraz vláda vyvíja veľký tlak na každého, koho k tomu možno povzbudiť.

Ale definícia „úplnej vakcíny“, ktorá zahŕňa posilňovaciu dávku, sa nezmenila. A teraz to nejde.

DR. Rochelle Walensky, riaditeľka Amerického centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), Veľa vysvetlení nebolo podaných Prečo vláda nezmenila definíciu.

„Samozrejme, ako ukázal Dr. Fassi, aj s našimi údajmi CDC pokračujeme v sledovaní tejto vedy, ktorá sa každodenne vyvíja. A ako sa táto veda vyvíja, údaje prehodnotíme a aktualizujeme. Naše odporúčania založené na tom, je potrebný,“ povedal v stredu Walenský.

Konfliktné správy: Neochota aktualizovať definície vakcín je posledným príkladom zmiešaných správ od vlády, ktoré vedú k určitému zmätku ohľadom epidémie.

New York sa vracia k veleniu vnútorných masiek 3:46

CDC chodilo tam a späť, keď to príde Pokyny na aplikáciu masiek Ako sa infekcia vyvíja a objavujú sa variácie. CDC odporúča používanie masiek v uzavretých verejných priestoroch, existujú však nové pravidlá patchworku, kde sa to vyžaduje.

READ  Dlhé čakanie vo Francúzsku: takmer 1 000 kilometrov ...

Kalifornia uzákonila novú požiadavku na vnútornú masku, ale len pre určité časti štátu. Okrem toho, Používanie masiek v telocvičniach Zatvorené napríklad v San Franciscu, kde je potrebná vakcína.

V New Yorku je potrebná nová dočasná vnútorná maska, ale spoločnosti, ktoré implementujú požiadavku na vakcínu, sú vyňaté.

Ide o štáty s pomerne vysokou štatistikou zaočkovanosti. V iných štátoch, kde je vakcína nedostatok, je nosenie rúška zakázané.

Omigronova vlna: Nový variant predstavuje menej ako 3% prípadov v Spojených štátoch, ale štatistiky Zdvojnásobenie každý deň Lori Tremmel Freeman, výkonná riaditeľka National County and City Health Service, v stredu povedala Jacqueline Howard zo CNN. To znamená, že Omigran bude čoskoro dominantným variantom v krajine.

Aj keď sa táto najnovšia krivka Govt-19, Omigron, nemusí zdať taká nebezpečná ako iné typy, jej rýchle šírenie je ďalším zlým faktorom v úsilí USA dostať sa z epidémie.

Titulky tohto týždňa explodujú medzi skupinami NFL a oznamujú nové pravidlá, výbuchy a obmedzenia v Kalifornii a New Yorku.

Omigron Plus Delta: Menej závažná verzia COVID-19 neznamená, že je nebezpečná alebo nie je nebezpečná. Zdravotníci tvrdia, že celkový počet prípadov Omigronu v delte je znepokojujúci.

„Je to zmes. Je to dokonalá búrka rizík pre verejné zdravie, delta už zasahuje mnohé časti krajiny a jurisdikcie,“ povedal Freeman.

The Nemocnice sú už preplnené V niektorých častiach Spojených štátov bol Omicron nájdený vo väčšine štátov USA a vyvolal znepokojenie medzi predstaviteľmi verejného zdravotníctva, ale ide o delta variant, ktorý naďalej dominuje v Spojených štátoch a mnohé nemocnice sú stále preplnené.

V rozhovore Dr. John Hick, lekár na pohotovosti v Hennepin Healthcare v Minnesote, povedal: „Som na ED už 25 rokov a každá zmena, na ktorej v týchto dňoch pracujem, bola ako moja najhoršia zmena. kariéra…

READ  Stredná Amerika - Prepustenie vyžiadaných nepriateľov v Nikarague

Bude vakcína chrániť pred Omigranom? Áno a nie. Juhoafrická štúdia zverejnená tento týždeň naznačila, že dvojdávková vakcína Pfizer / Bioentech nebola najlepším spôsobom, ako znížiť šírenie choroby – bola 33 % účinná pri prevencii infekcie.

Infekcia však nie je jediná. Tá istá štúdia zistila, že očkovaní dospelí boli menej často hospitalizovaní. Tiež sa zistilo, že Omigran je vo všeobecnosti menej hospitalizovaný ako pôvodný kmeň Govit-19.

Maggie Fox zo CNN Píše: „Aj keď sa možno niektorým ochranným opatreniam, ktoré poskytujú vakcíny, vyhnúť, zaočkovaní môžu mať mierne ochorenie alebo nemajú žiadne príznaky infekcie, takže vakcíny sú stabilné. Možnosť č. 1. Na ochranu ľudí fungujú masky, vzdialenosť a iné opatrenia. „

Čo funguje najlepšie proti Omigranu? Výstuhy. „Naše predpisy o posilňovacej vakcíne fungujú proti Omigranu. V súčasnosti nie je potrebná preočkovanie špecifické pre jednotlivé varianty,“ povedal v stredu Fauzi. „Ak sa nedáte zaočkovať, budete veľmi zraniteľní nielen voči súčasnému povstaniu v delte, ktoré zažívame, ale aj voči Omigranu.“

Koľko Američanov dostalo posily? Niečo Viac ako 60% populácie USA Plne zaočkovaný. Veľmi malý počet Američanov, 1 zo 6, bol posilnený dodržiavaním najnovších smerníc.

Chýbajúca vakcína v najzraniteľnejšej populácii je pravdepodobne najviac znepokojujúca. Viac ako polovica ľudí žijúcich v americkom domove dôchodcov dostala posilňovaciu dávku. Uvádza Deidre McPhillips zo CNN Roztrhnutie štádia vakcíny V americkej populácii.

Pilulka Pfizer zníži riziko Covit-19 0:49

Pilulka Govit-19 je tiež sľubná. Pfizer nalieha na vládu, aby schválila núdzové použitie anti-Covit-19 terapie: Test na vírus Pildora Paxlovit Podľa farmaceutických spoločností môžu byť vysokorizikoví dospelí hospitalizovaní alebo majú o 89 % nižšie riziko úmrtia, ak dostanú prvé príznaky v priebehu niekoľkých dní. Bidenova administratíva už požiadala o dosť na liečbu 10 miliónov ľudí.

READ  USA vydávajú čínskym úradníkom ďalšie vízové ​​obmedzenia Správy Donalda Trumpa

Variant Omigron demonštruje to, čo už vieme. Koronavírus modifikuje a zabraňuje pokusom o jeho kontrolu. Joseph Allen, riaditeľ projektu TH San School of Public Health Health Buildings na Harvardskej univerzite, v The Washington Post tvrdí, že vláda by mala byť aktívnejšia pri reagovaní na nový vývoj a na začiatok by Aktualizujte usmernenia o používaní masky a posilňovacej vakcinácii.

Ako píše Allen, existujú nejaké pochybnosti o tom, že Spojené štáty potrebujú novú príručku Covid-19?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close