Ekonomika

Bugatt predstavil aj kladivo pre hyperšporty. Novinka zrýchli na 500 km / h za 20 sekúnd

Výrobcovia hyperšportu medzi sebou neustále súťažia a je zaujímavé sledovať, aké hranice sú schopní prekročiť. Bugatti je známe svojimi šialenými výtvormi, ktoré dosahujú limity z hľadiska rýchlosti a zrýchlenia.

Napríklad jeden z najslávnejších modelov automobilky Chiron dokázal vo verzii Sport dosiahnuť rýchlosť 490 484 kilometrov za hodinu a v minulom roku tak dosiahol nový rekord.

Z britského hľadiska znie titul ešte lepšie, pretože Chiron sa stal prvým cestným autom na planéte, ktoré prekročilo hranicu 300 míľ (304,77 mph). Tento pokus bol odpoveďou na model Koenigsegg Agera, ktorý získal titul Bugatti Veyron – od roku 2010 sa drží na hodnote 431 km / h.

Snaha o rýchlosť

Nedávno sa do týchto vôd ponorila aj spoločnosť SSC s modelom Tuatara, ktorý vytvoril nový svetový rekord po prekročení hranice 500 kilometrov za hodinu na bežnej ceste (532,8 km / h, respektíve 331,15 mph). Je to dokonca sériové auto, takže ak vám chýba jeden kus, môže byť váš za zhruba 1,47 milióna eur.

Bugatti si však nedávno položilo otázku, kam až je tím vývojárov a dizajnérov v súčasnosti schopný zájsť s výkonom v kombinácii s ich legendárnym osemlitrovým motorom W16, pokiaľ pracujú na minimum.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 55% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Elektrický crossover Citroen e-C4 dostal prvú cenník

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close