Svet

Buhari vystúpi na Valnom zhromaždení OSN 21. septembra

Nigérijská tlačová agentúra uvádza, že prezident, generálmajor Muhammadu Buhari (Retd) vystúpi v stredu 21. septembra v sídle OSN v New Yorku na 77. zasadnutí všeobecnej rozpravy na vysokej úrovni Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov.

Revidovaný zoznam dočasných rečníkov, ktorý v utorok zverejnila kancelária predsedu Valného zhromaždenia, ukázal, že Buhari bude prvým rečníkom v druhý deň stretnutia.

Korešpondent OSN z NAN uvádza, že Buhari bude štvrtým africkým lídrom, ktorý vystúpi na Valnom zhromaždení a vystúpi s rečníkom na druhý deň zasadnutia.

Nigérijský vodca prednesie svoj prejav ostatným svetovým lídrom počas ranného zasadnutia okolo 9:00 (14:00 nigérijského času), pričom na zasadnutí vystúpia aj štyri hlavy afrických štátov.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro bude prvým svetovým lídrom, ktorý prednesie svoj prejav na 77. zasadnutí, po ňom bude nasledovať americký prezident Joe Biden, tradičný druhý rečník, ako hostiteľská krajina.

NAN uvádza, že 77. zasadnutie Valného zhromaždenia OSN sa bude konať od 12. do 27. septembra a všeobecná rozprava sa uskutoční od 20. do 26. septembra.

77. zasadnutie Valného zhromaždenia sa začne v pondelok 12. septembra 2022 inauguráciou nového prezidenta Maďarska Csabu Kőrösiho, ktorý bude v plášti pôsobiť nasledujúcich 12 mesiacov.

V tento deň sa pokloní 76. maldivský prezident Abdullah Shahid.

Medzitým sa Summit o transformačnom vzdelávaní považuje za kľúčovú udalosť zasadnutia.

READ  V utorok sa Bidenovi zasmial, vo štvrtok mal pozitívny test. Trump patrí do rizikovej skupiny - Denník N

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close